Українські обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати найближчими днями
Українські обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати найближчими днями

Українські обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати найближчими днями

В Україні вже найближчими днями очікується помітна зміна курсу готівкового долара. Причому неоднорідна: підвищення у продажу, але зниження в купівлі. Зокрема, в обмінниках до кінця робочого тижня (5 квітня) курс очікується на рівні від 38,5 до 39,7 грн. Увечері ж 1 квітня вони купують валюту в середньому по 38,97 грн, а продають по 39,43 грн.

Про можливі зміни повідомив фінансовий аналітики Олексій Козирев. Він зазначив: перепишуть курс американської валюти й у банках.

За його прогнозом, до 5 квітня курс готівкового долара в них досягне рівня 38,4-39,75 грн/кг. Увечері ж 1 квітня вони:

  • купують валюту у середньому по 38,95 грн;
  • продають – по 39,45 грн.

При цьому наголошується: спред (різниця різниця між курсами продажів та купівлі) "в основній частині обмінників перебуватиме в межах 20-30 коп.".

Яка ситуація на ринку

Загалом, зазначається, протягом поточного робочого тижня НБУ "продовжить активні виходи з інтервенціями з продажу долара". Робити це, пояснюється, регулятор буде задля:

  • підтримки курсу гривні;
  • "згладжування дисбалансів між попитом та пропозицією на міжбанку".

"Ситуація на валютному ринку на початку квітня залишиться напруженою, але контрольованою Нацбанком. Тому чекати на історію з курсами міжбанку та готівкового ринку за доларом понад 40 грн поки що не варто. Хоча психологічно-девальваційний тренд на ринку зберігається", – резюмував аналітик.

Скільки можна купувати доларів

Раніше ж Нацбанк дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти, в тому числі доларів, скільки їм потрібно. Причому, як у банках, так і в обмінниках. Нові правила діють з 1 грудня 2023 року.

До цього ж купити можна було лише певну суму. Зокрема, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових, нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев. Зокрема, йшлося про:

  • залишок готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
  • обсяг перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.

У самому регуляторі запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме:

  • мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами;
  • стабілізації курсових очікувань;
  • підвищення стійкості валютного ринку.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у Національному банку розглядають можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долара. Причина – зростання частки здійснюваних в країні валютних угод саме в євро.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом