16 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
В Одеському зоопарку зелена мавпа показала дитинча, яке більше місяця ховала від оточуючих
В Одеському зоопарку зелена мавпа показала дитинча, яке більше місяця ховала від оточуючих

В Одеському зоопарку зелена мавпа показала дитинча, яке більше місяця ховала від оточуючих

В Одеському зоопарку в родині зелених мавп народилася малеча. Як повідомили в закладі, малюк народився місяць назад, але весь цей час мати його ховала від оточуючих.

Зараз дитинчата  вже можна побачити разом його родичами. В Одеському зоопарку наголосили, що зелені мавпи народжують тільки одне дитинча. Зазвичай воно вкрите шерстю, а його очі відкриті. Відразу ж після того, як мати почистить новонародженого, воно міцно хапається за шерсть на її животі.

Перші тижні мати невпинно дбає про дитинча: чистить його шерсть, вилизує і регулярно поїть. Коли дитина відходить надто далеко або намагається вислизнути, мати притягує його за хвіст. Дитинча живе з матір’ю близько року. До того моменту, коли перейде на натуральну їжу.

Зелена мавпа - савці примати, представники надродини мавпоподібних. Природний ареал цих мавп - центрально-західні регіони африканського континенту. Але завдяки тому, що з Середніх століть і до початку XIX століття работорговці утримували зелених мавп в якості ручних вихованців, внаслідок цього останні поширилися через Атлантичний і Індійський океани — від Вест-індійських до Карибських островів, де стали органічною частиною місцевої фауни. 

Вони соціальні тварини. Вони живуть групами від 50 до 100 особин. Осередки груп утворюють сім'ї — один самець, кілька самок і їх потомство. У групі встановлена сувора ієрархія, за підпорядкування якої стежить альфа-самець. Спілкуються мавпи між собою за допомогою складної системи звуків і тактильних контактів. 

Мавпи всеїдні. Їх раціон складається з листя, соків дерев, насіння, горіхів, трав, грибів і ягід, а також з безхребетних і дрібних хребетних. Тривалість життя зеленої мавпи в дикій природі 20 років, в умовах заповідників і парків — до 45 років.

Мавпеня вже можна побачити. Фото: facebook.com/odesazoo

  • Раніше стало відомо, що вісім плямистих оленів, яких врятували від торговців, успішно проходять реабілітацію у Київському зоопарку. Тварин оселили у великому природньому вольєрі з кущами та деревами, до них повернувся апетит.  
  • 9 березня у Подільському зоопарку  на світ з'явилося лоша гуцульських коней. Все сімейство коней взяло малюка під опіку та уважно за ним спостерігають. 
Теги по теме
Одесса
Источник материала
Поделиться сюжетом