Заборона аграрного імпорту з Польщі не вигідна Україні: Мінагрополітики
Заборона аграрного імпорту з Польщі не вигідна Україні: Мінагрополітики

Заборона аграрного імпорту з Польщі не вигідна Україні: Мінагрополітики

Заборона аграрного імпорту з Польщі не вигідна Україні: Мінагрополітики

Насамперед тому, що Україна втричі більше продає, ніж купує

Заборона імпорту з Польщі навіть на тлі продовження акцій протесту та блокування кордону не є вигідним рішенням для України. Експорт аграрної продукції України у Польщу та країни ЄС є втричі більшим, ніж імпорт з цих країн. Так оцінює перспективу блокування імпортних поставок перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

“Є постійна дискусія з питання торгівлі з Європейським союзом та зокрема Польщею. Треба перше, що розуміти, справді вільна торгівля це є позитивно для всіх учасників торгівлі. в середньо та довгостроковій перспективі від цього економічний ефект є позитивним. Тому якісь обмеження варто запроваджувати тільки у крайньому разі. Перш за все треба шукати діалог і можливість працювати без обмежень”, – вважає Тарас Висоцький.

Україна експортує втричі більше, ніж імпортує аграрної продукції

В сільськогосподарській групі товарами Україна має позитивний баланс. В березні, Україна експортувала аграрної продукції на $2 мільярди. Імпорт за цей же час – ввезення аграрної продукції, включно з насінням – склав $700 млн за підрахунками Мінагрополітики.

За словами першого заступника міністра, Україна вважає пріоритетом збереження вільної торгівлі що дає можливість бізнесу діяти впевнено і передбачувано, зокрема інвестувати гроші у розвиток для зростання цього сектору економіки. Зростання у аграрному секторі може бути ще більшим. Розрив між експортом та імпортом в позитивному для України напрямку, теж може зростати, оскільки за оцінкою Мінагрополітики є значний потенціал у нарощуванні виробництва.

Більшість поляків не підтримують блокування аграріями кордону з Україною, вважаючи їх вимоги несправедливими. Особливо настрої поляків помітні з дописів у соцмережах. Як повідомив головний редактор впливового в Польщі журналу Krytyka Polityczna Славомір Сєраковський деяким полякам вже "уривається терпець". За його словами, преференції фермерам в очах польського суспільства виглядають вкрай несправедливими.

Источник материала
Поделиться сюжетом