19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Краще пізно, ніж ніколи": Коваленко розповів, як конкретно Україна може використати американську військову допомогу
"Краще пізно, ніж ніколи": Коваленко розповів, як конкретно Україна може використати американську військову допомогу

"Краще пізно, ніж ніколи": Коваленко розповів, як конкретно Україна може використати американську військову допомогу

Військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що завдяки американській допомозі Київ зможе стабілізувати лінію оборони, а також почати формувати резерви до контрнаступальних дій. Хоча затримка її надання негативно позначилася на ситуації на фронті, на його переконання, краще пізно, ніж ніколи.

Про це він розповів в коментарі OBOZ.UA. Коваленко зазначив, що за півроку затримки це негативно вплинуло, безумовно, на хід бойових дій, в зоні бойових дій. Авдіївку було втрачено і низьку сел саме через це.

"Але краще вже пізно, ніж ніколи. Зараз ми почнемо отримувати цю допомогу, ми зможемо завдяки їй не тільки стабілізувати лінію оборони, а ще й почати формувати резерви до контрнаступальних дій. Тому це все ж таки краще, що нарешті воно прийнято, аніж воно не було би прийнято взагалі ніколи", – пояснив він.

Експерт вважає, що перепон на шляху підтримки у Сенаті та підписання президентом США Джо Байденом не має бути.

"В Сенаті завжди усі слухання щодо допомоги в Україні проходили досить лайтово, називаємо це так, без таких серйозних баталій між демократами та республіканцями. В принципі в Сенаті серед республіканців навіть було більше підтримки, а ніж серед республіканців в Конгресі щодо питань допомоги Україні. Тому в Сенаті проблем не виникне. З Байденом, я також думаю, що ніяких проблем не буде. Він постійно говорив про необхідність допомоги Україні, тому підписання цього документа також не буде, я думаю, перепон серйозних з боку президента США", – пояснив він.

Відправка першого озброєння, на думку Коваленка, може статися протягом 24-48 годин після підписання Байденом документу.

"Тобто це протягом 24-48 годин сама перша відправка. Логістика запрацює саме в цей період, майже одразу, можна сказати", – додав він.

Щодо того, коли ця зброя вже може опинитися вже на фронті, то військовий експерт пояснив, що це залежатиме від того, якими саме шляхами вона буде відправлятися.

"Є три основні шляхи - це морський, повітряний або безпосередньо з Європи. Морський – це значно більша кількість об'єму вантажів. Це будуть використовуватися військово-морські сили США, військово-морський транспорт, судна військово-транспортні. Це більші об'єми, але більше часу щодо відправлення. Тобто через океан переплести, це займає якийсь строк. З іншого боку, друга компонента – це військово-транспортна авіація повітряних сил США, це буде відбуватися значно швидше, але меншими об'ємами вантажу. Є третя компонента - це вже та номенклатура озброєння, яка є на території Європейського Союзу, може домовитись США, що вона буде відправлятися до України з тієї чи іншої країни, а Вашингтон вже через деякий час цим країнам компенсує своїми постачаннями цю компоненту", – пояснив він.

Крім того, Коваленко додав, що більшість американців підтримують Україну, не погоджується з цим лише невелика кількість маргіналів та трампістів.

Він також вказав на дуже цікавий нюанс у тому що, як тільки Трамп побачив, що його антагонізм допомозі України негативно впливає на рейтинг, він одразу змінив свою позицію, думку, і республіканці одразу змінили.

"Тільки найбільш такі, як би так мовити, мабуть, скажені, назвемо їх так, найбільш скажені республіканці, такі як Марджорі Тейлор Грін, вони залишились на своїй позиції не допомагати Україні. Всі інші змінили, тому що це б'є по рейтингу. Тому для них дуже важливий рейтинг і найближчим часом ми побачимо, як Дональд Трамп може взагалі змінити свою риторику щодо, в принципі, допомоги Україні цілком, мовляв, допомога вона допоможе виграти війну з Путіним і так далі, і таке інше", – резюмував він.

Як повідомляв OBOZ.UA, 20 квітня Палата представників Конгресу США 311 голосами підтримала пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів.

У Пентагоні заявили, що їм потрібно менше тижня для передачі першої частини американської допомоги на передову в Україні. У вівторок, 23 квітня, очікується фінальне голосування за законопроєкт у Сенаті.

У ЄС також заявили про намір надати велику допомогу Україні, а успішне голосування в США назвали чітким сигналом для Москви.

У Росії схвалення в США закону про військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню назвали "втручанням у внутрішні справи". У МЗС РФ видали, що американська підтримка нібито лише "підсилить світові кризові явища".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом