У міністерстві повідомили, що ексглава Верховного суду не виконав постанови Печерського районного суду та не передав в бюджет незаконно отриманий подарунок.
Чому Мін'юст арештував майно та рахунки Князєва
Заступник глави Мін'юсту Андрій Гайченко заявив, що Державна виконавча служба Міністерства юстиції України наклала арешт на:
- усе майно колишнього голови Верховного суду;
- на банківські рахунки Всеволода Князєва.
За словами заступника міністра, рішення ухвалили у зв'язку із невиконанням колишнім главою Верховного суду постанови Печерського районного суду міста Києва, яка передбачала конфіскацію в дохід держави незаконно отриманого подарунка в розмірі 906 600 гривень.
За даними Мін'юсту, Всеволод Князєв зареєстрував 4 одиниці нерухомого майна у Миколаєві та Миколаївській області.
Міністерство зазначило, що у грудні 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол щодо ексголови Верховного суду про адміністративне правопорушення за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.
Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири у Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 квадратний метр за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла,
– повідомляли в НАЗК.
З кінця 2017 року суддя, згідно з договором оренди, винаймав квартиру для проживання із щомісячною платою в 1 тисячу гривень. Саме різниця у фактичній та ринковій вартості оренди була цим незаконним подарунком.
Що відомо про справу Князєва
- Колишній глава Верховного суду Всеволод Князєв міг вийти із СІЗО. Адже за нього 31 січня 2024 року внесли заставу в розмірі 18 мільйонів і 168 тисяч гривень.
- Він перебував у слідчому ізоляторі з 18 травня 2024 року. Це трапилось після того, як йому повідомили про підозру за фактом отримання неправомірної вигоди в іншій справі.
- Адже 15 травня 2023 року НАБУ та САП спіймали Князєва на хабарі у розмірі 2,7 мільйона доларів. Справа стосувалась ухваленого рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго.
- За даними слідчих, гроші заплати за те, щоб 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у 2023 році повернулись до олігарха. Детальніше про справу читайте за посиланням.