19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
В Україні знизили тиск на чесний бізнес: економіст пояснив важливу деталь
В Україні знизили тиск на чесний бізнес: економіст пояснив важливу деталь

В Україні знизили тиск на чесний бізнес: економіст пояснив важливу деталь

Прийнятий Верховною Радою так званий законопроєкт про "клуб білого бізнесу" (№11084) допоможе зменшити тиск на доброчесних підприємців. Але задля того, аби не допустити зловживань, потрібно зробити відкритим список підприємств з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

Про це повідомили у Центрі економічної стратегії (ЦЕС). Старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай пояснив, які переваги отримає український бізнес від включення до такого списку:

  • зменшена кількість перевірок;
  • виділений менеджер;
  • індивідуальні податкові консультації за 5 днів;
  • отримання інформації про податкові ризики і консультацій по їх усуненню за 5 днів

"З одного боку так прописують у Податковому кодексі те, що мало б бути звичайним ризик-орієнтованим підходом та сервісною функцією податкової, тобто на рівні підзаконки та процедур Державної податкової служби. З іншого боку, якщо спуститися на нашу грішну землю – це може бути робочим способом зменшити адміністративне навантаження на доброчесних платників податків і продемонструвати, що держава відходить від парадигми "трусимо білих, бо до них найлегше дотягнутися", – сказав Гайдай.

Втім він закликав зменшити ризики і зняти підозри у зловживаннях, законодавчо зобов'язавши Державну податкову службу публікувати  перелік "хороших" платників. У ЦЕС це вважають чудовим антикорупційним запобіжником.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом уряд України готує новий законопроєкт, який дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету, зокрема, за рахунок запровадження військового збору для фізосіб-підприємців. Йдеться про 44 млрд грн.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом