19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Все одно, що виривати зуби": Резніков назвав причини провалу контрнаступу України
"Все одно, що виривати зуби": Резніков назвав причини провалу контрнаступу України

"Все одно, що виривати зуби": Резніков назвав причини провалу контрнаступу України

Ексміністр оборони України вважає, що контрнаступ був надто розрекламований, а очікування надто великими. Крім того, багато з того, чого потребувала країна, партнери досі так й не надали.

Передбачуваність військової допомоги була головним болем для Києва від початку вторгнення Росії, адже вона була заручником внутрішньої політики різних союзників України та їхньої неузгодженості щодо цілей війни. Про це пише видання Politico у середу, 24 квітня.

Колишній міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю автору матеріалу, колумністу Джеймі Деттмеру дав зрозуміти, що український контрнаступ провалився через недостатні західні поставки зброї. За його словами, ще у 2022 році було зрозуміло, що уряди країн Заходу неохоче пропонують військову допомогу Україні.

"Вони очікували, що Київ впаде упродовж 72 годин. Коли ми показали світові, що можемо дуже успішно боротися з росіянами та зупиняти їх, це змінило їхню думку. А пізніше вони стали більш рішучими через російські звірства в Бучі", — сказав Резніков.

Утім, навіть тоді, коли рішучість Заходу зашкалювала, отримати необхідне для України було все одно, що виривати зуби. За кілька місяців до вторгнення, коли США були впевнені, що Росія таки почне повномасштабний наступ, Резніков сказав, що партнери чинили опір у питанні допомоги. Після вторгнення стало легше, але Україна все ще вела боротьба за кожен новий тип ракети, за кожну систему ППО і за 155-міліметрові артилерійські снаряди. Резніков вважає, що однією з причин цього було те, що партнери були стурбовані виснаженням запасів, необхідних для власної оборони.

"І в середині літа 2023 року я абсолютно розумів, що існує громадська та політична втома і що все сповільниться ще більше через внутрішню політику країн-союзників", — сказав Резніков.

Важливо Євангельські християни і розвідка переконали Джонсона розблокувати допомогу Києву, — ЗМІ

Крім того, західні уряди також хотіли побачити, що буде з контрнаступом України.

"Кожен хоче підтримувати переможця — це частина людської природи", — вважає Резніков.

Ексміністр поскаржився на те, що контрнаступ був розрекламований і що очікування були занадто великими, оскільки багато з того, що потрібно Україні, досі так і не було надано.

"Ми отримали багато нової техніки, танків і артилерійських систем, а також боєприпаси до них. Але, наприклад, нам не виділили достатньо спецтехніки для розмінування. Росіяни мали величезні щільні мінні поля, використовували висоту для підготовки танкових засідок, копіюючи тактику, якою ми обороняли Київ", – пояснив він.

На жаль, непередбачуваність поставок навряд чи покращиться через майбутні вибори як у США, так і в Європі — навпаки, вони може значно погіршитися, вважає колумніст Politico. Утім, у Києві сподіваються, що навіть якщо колишній президент США Дональд Трамп буде переобраний, Європа має час підготуватися і зможе наступного року заповнити дефіцит потреб України.

Нагадаємо, 24 квітня президент США Джо Байден підписав закон про національну безпеку, який передбачає виділення Україні військової допомоги у розмірі майже 61 мільярд доларів. Американський лідер запевнив, що допомога надійде в Україну вже найближчими годинами.

Reuters повідомило, що Вашингтон таємно надіслав Києву ракети дальнього радіуса дії ATACMS протягом останніх тижнів. Зброя була включена до пакета військової допомоги на суму 300 мільйонів доларів, який був схвалений Байденом 12 березня.

Теги по теме
Оружие
Источник материала
Поделиться сюжетом