Комендантську годину в Києві на Великдень скасовувати не будуть
Комендантську годину в Києві на Великдень скасовувати не будуть

Комендантську годину в Києві на Великдень скасовувати не будуть

На Великдень, у ніч із суботи 4 травня на неділю 5 травня, в Києві та області комендантська година діятиме без змін – з 00:00 до 5:00 години. Пересування вулицею в цей час заборонене, тому богослужіння мають транслюватися в онлайн-режимі. Храми можна буде відвідати після завершення комендантської години, повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

- Попри складну безпекову ситуацію маємо зробити все, щоб для кожного мешканця Київщини свято було мирним та спокійним. Загроза нових атак росіян значна. Тому всі богослужіння мають бути максимально безпечними, – зазначив Кравченко.

Він звернувся з проханням до представників церков оперативно та максимально широко поінформувати людей про необхідність дотримання всіх безпекових заходів. 

- Просимо вжити всіх заходів, щоб уникнути значного скупчення людей в одному місці. В разі тривоги оперативно просити людей пройти до найближчого укриття. Про місця їх розташування також має бути надана необхідна інформація. Правоохоронці стежитимуть за громадським порядком та працюватимуть в посиленому режимі. Але вкрай важливо, щоб і люди були максимально пильними, – сказав Кравченко.

Начальник Київської ОВА попросив при наявності що  якщо є інформація про можливі провокації – не зволікати і одразу звертатися до правоохоронних органів. 

  • Раніше повідомлялось, що вселенський патріарх Варфоломій I закликав християн східного та західного обрядів відзначати Світле Христове Воскресіння – Великдень в один день. Це вже не перше звернення патріарха щодо єдиної дати - дискусія про єдиний Великдень для католиків і православних триває щонайменше десять років у новій історії та понад півтори тисячі років – з Нікейського собору у 325 році, де дата святкування і була встановлена. 
  • Журналіст Коротко про розповідав, що найдавніша писанка, яку знайшли на території сучасної України, датується Х століттям. А історики узагалі впевнені, що яйця розписували ще у дохристиянські часи. Так це чи ні – стверджувати не беремося. Краще розкриємо секрети писанкарства. А ще розповімо про те, чому краще на писанки обирати магазинні яйця і що означають на такому яйці вісімка та кінь.
Теги по теме
Киев Пасха
Источник материала
Поделиться сюжетом