13 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Пенсії в Україні: експерт дав поради, як законно збільшити свої виплати
Пенсії в Україні: експерт дав поради, як законно збільшити свої виплати

Пенсії в Україні: експерт дав поради, як законно збільшити свої виплати

Добитися збільшення пенсії можна через суд, але це — не єдиний спосіб. Зокрема, українцям важливо вчасно повідомляти у ПФУ про звільнення.

Частина українських пенсіонерів може законно збільшити виплати від держави. Є декілька способів, як це можна зробити. Про них 24 квітня розповів експерт з із пенсійної справи, журналіст Сергій Коробкін.

Перший крок — донесення документів про страховий стаж та заробітну плату. Також держава доплачує за спеціальні статуси — ветеранам війни, почесним донорам, особам з особливими заслугами. Надбавки призначають на догляд або неповнолітню дитину.

"Але все це необхідно підкріплювати документами", — наголосив Коробкін.

Важливо повідомити про своє звільнення вчасно, адже це впливає на розрахунок пенсії.

Ще один спосіб збільшити пенсію — перейти на інший її вид. За законом громадянам може бути призначена лише одна пенсія, хоча особа може мати право одразу на декілька. В такому випадку варто обирати ті виплати, які будуть найбільшими.

"Але у нас так законодавство змінюється, що сьогодні може бути вигідний цей вид пенсії, а завтра — цей. Треба за цим слідкувати, в розрахунках можуть допомогти в Пенсійному фонді", — пояснив експерт.

Він навів приклад: особа могла вийти у 55 років на пенсію по інвалідності I групи, але в 60 років перейти на пенсію за віком. Нині ж було б вигідніше знову повернутись до виплат за статусом інвалідності.

Пенсію можна збільшити через суд, з цим допомагають адвокатські контори. Такий спосіб ефективний, зокрема, у випадках з військовими та чорнобильськими пенсіями, а також так можна отримати справедливу індексацію.

"Звертатися до суду чи ні — це особиста справа кожного. Одна з основних цілей адвокатських бюро — це, звісно, заробити грошей. Вони можуть отримати гроші за свої послуги, звернутися до суду, наприклад, і справу програти. Пенсіонер від цього нічого не отримає", — попередив Коробкін.

Однак навіть якщо суд виграно і Пенсійний фонд зобов’язаний перерахувати пенсію, борги ПФУ виплачує "дуже неохоче". В кращому випадку виплати змінять з дати винесення відповідного рішення.

Експерт розповів, що пенсіонер з Вінницької області зміг добитись через суд збільшення своїх виплат з 8 до 12 тисяч гривень. Послуги адвоката обійшлися йому у 4 тисячі гривень, тож справа окупилася вже на другий місяць. Окрім того, що чоловік тепер отримує збільшену пенсію, ПФУ офіційно заборгував йому ще майже 200 тисяч гривень за попередні роки.

Коробкін зазначив, що законодавство нині більш прихильне до тих, хто має повний стаж — 30 років для жінок та 35 років для чоловіків. Інколи пенсіонерам не вистачає місяців або навіть кількох днів.

"Якщо є можливість, то бажано допрацювати хоча б місяць-два до цієї межі. Якщо пенсія зовсім маленька, вона трішки збільшується — до нових мінімальних стандартів. Це якщо є сили й можливість", — порадив він.

Експерт підкреслив, що докупити стаж чинні пенсіонери не мають права. Тобто цим потрібно займатись до виходу на відпочинок.

Він додав, що перерахунки пенсій — індивідуальні, і користь приносять на завжди. Перед спробами збільшити виплати варто ретельно зважити, чи воно того варте.

Нагадаємо, у ЗМІ розібрались, чи збільшать пенсії особам з інвалідністю II групи у травні.

У Пенсійному фонді попередили, що частині українців вигідніше почекати з виходом на пенсію, щоб отримувати більші виплати у майбутньому.

Теги по теме
выплаты пенсии
Источник материала
Поделиться сюжетом