13 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Гетманцев пояснив, чому Нацбанк не перерахував весь прибуток в бюджет
Гетманцев пояснив, чому Нацбанк не перерахував весь прибуток в бюджет

Гетманцев пояснив, чому Нацбанк не перерахував весь прибуток в бюджет

Гетманцев пояснив, чому Нацбанк не перерахував весь прибуток в бюджет

НБУ сплатить лише 38,6 млрд. грн. прибутку до держбюджету.

Рада Нацбанку напередодні, 26 квітня, затвердила фінансову звітність НБУ за 2023 рік, відповідно до якої буде частина прибутку регулятора буде перераховано до держбюджету.

Як зазначив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, звітність підтверджена (із застереженням) зовнішнім аудитором - ТОВ "Ернст енд Янг аудиторські послуги».

За підсумками минулого року прибуток НБУ до розподілу склав 76,6 млрд. грн., з них 38,6 млрд. грн. – буде перераховано до бюджету, решта (38 млрд. грн.) – до загальних резервів НБУ.  

«Питають, чому не можна перерахувати до бюджету увесь прибуток НБУ? Порядок розподілу прибутку визначено законом про НБУ. Відповідно до якого відрахування до загальних резервів мають становити 10% від середньорічного обсягу грошово-кредитних зобов’язань Національного банку. Це необхідно для забезпечення достатнього власного капіталу НБУ і його стійкості. Можливість робити належні відрахування у резерви є важливою складовою фінансової, операційної і врешті-решт політичної незалежності центрального банку», - пояснив депутат.

Інші основні статті балансу НБУ:

  • Активи – 2 392,6 млрд. грн. (+ 434 млрд. грн.) Зростання активів, пов’язано, насамперед, із збільшенням міжнародних резервів, зокрема збільшенням цінних паперів нерезидентів і коштів/депозитів в іноземній валюті та у банківських металах. Нагадаю минулого року міжнародні резерви зросли на 42% (+12 млрд. дол.).
  • Зобов’язання – 1 972 млрд. грн. (+341,6 млрд. грн.). Основні статті збільшення зобов’язань – приріст депозитних сертифікатів, емітованих НБУ (+164,1млрд. грн.), приріст коштів банків (+127,4 млрд. грн.), що відображає зростання обов’язкових банківських резервів, і коштів державних та інших установ (+85,9 млрд. грн.) через більший залишок на ЄКР на кінець минулого року.  
  • Власний капітал – 420 млрд. грн. (+91,9 млрд. грн.). Приріст відбувся за рахунок зростання резервів переоцінки, насамперед, через зміну офіційного курсу гривні до іноземних валют.

Сообщалось, что в Нацбанке считают, что ситуация на валютном рынке контролируется, однако там признали существование определенных девальвационных процессов.

Источник материала
Поделиться сюжетом