13 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Церковне свято 29 квітня: що не можна робити в Страсний тиждень
Церковне свято 29 квітня: що не можна робити в Страсний тиждень

Церковне свято 29 квітня: що не можна робити в Страсний тиждень

Дізнайтесь цікаву інформацію про релігійне свято, яке відзначають 29 квітня і що не можна робити в цей святий день.

Свято 29 квітня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у Великий понеділок та вшановується пам'ять дев'яти мучеників у Кизиці, преподобного Мемнона, чудотворця.

Яке свято 29 квітня

В Україні та світі 29 квітня відзначаютьтакі свята:

Церковне свято 29 квітня

За новим церковним календарем, 29 квітня в Україні починається Страсний тиждень - у Великий понеділок вшановують пам'ять дев'яти мучеників у Кизиці та преподобного Мемнона чудотворця.

Страсний тиждень - це останній тиждень перед Великоднем, який наступає після вербного тижня. У Православній Церкві цей тиждень носить назву Страсного, бо в цей час Церква згадує Страсті Христові. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння.

Особливо важливими вважаються останні три дні перед Великоднем - Великі четвер, п'ятниця та субота. У кожний з них на службах читаються уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа.

Велика п'ятниця - найскорботніший день, тому що саме у п'ятницю Ісус був розп'ятий і помер на Хресті.

У суботу тіло Христа "перебувало в труні", але душею Спаситель зійшов в пекло і вивів з нього душі праведників. Ввечері в храмах розпочинають святкове богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що можна і що не можна робити у Страсний тиждень

День Ангела 29 квітня

29 квітня свої іменини відзначають власники таких імен як Арсеній, Артем, Богдан, Василь.

Більше цікавих новин:

Источник материала
Поделиться сюжетом