Один з депутатів каже, що це йому “не до душі”, а інший ‒ через присутність у парламенті представників нині забороненої партії Опозиційна платформа ‒ За життя.
Двоє народних депутатів від групи За майбутнє – Степан Івахів та Ігор Палиця – з 2023 року не беруть участі участь у засіданнях Верховної Ради. Про це у понеділок, 29 квітня, повідомили журналісти .
Так, Івахів пояснив свою відсутність на голосуваннях з серпня 2023 року, стверджуючи, що йому не подобається робота Верховної Ради, яка, на його думку, звелася до механічного натискання кнопок.
“Я людина, яка по житті звикла щось діяти або на щось впливати. А оскільки ВРУ перетворилась на “піди нажми кнопку” – воно мені не до душі і не до серця”, ‒ зазначив він.
Івахів є співзасновником групи компаній “Континіум”, котра володіє мережею АЗС WOG. Він один із п’яти народних депутатів, які найчастіше “прогулювали” роботу у Раді ще до повномасштабного вторгнення РФ. Протягом майже п’яти років депутатства він ініціював лише сім законопроєктів, з яких тільки один був прийнятий.
Водночас Івахів підкреслив, що залишається в Україні і готовий прийти на роботу, якщо його запросять.
У відповідь на запитання про відповідальність перед людьми, які його обрали, Івахів сказав: “Це моя політична відповідальність, але я з нею буду жити, мучитись і з нею і помру”.
Інший парламентар від групи За майбутнє Ігор Палиця, також припинив відвідувати засідання Верховної Ради. Він пояснив, що не буде у залі, доки не буде прийнятий законопроект про заборону членам опозиційної партії ОПЗЖ участь у роботі Ради.
“Поки цей закон не пройде хоча б у регламентний комітет і не буде винесений на голосування в зал, я не знаходитимуся під однією стелею з ексчленами ОПЗЖ”, ‒ розповів народний депутат.
Палиця зазначив, що знаходиться в Україні та спілкується з виборцями. На запитання про відповідальність за прийняття важливих законопроектів він відповів: “А який сенс, що я там сидітиму? На кого я дивитимуся? На Качного (обирався від ОПЗЖ)? Я маю принципову позицію”, ‒ підсумував народний обранець.
Нагадаємо, у січні голова фракції Слуга народу Давида Арахамії заявляв про наближення кризи у Раді. Щонайменше 17 народних депутатів з фракції хотіли скласти мандат.