Одружуються на старших жінках та "купують" дітей: нові схеми винахідливих ухилянтів
Одружуються на старших жінках та "купують" дітей: нові схеми винахідливих ухилянтів

Одружуються на старших жінках та "купують" дітей: нові схеми винахідливих ухилянтів

За словами журналістів, вартість схем ухилення від служби зросла втричі. При цьому адвокат Андрій Межирицький попереджає — подібні дії сумнівного характеру мають ознаки шахрайства, за яке законом передбачена кримінальна відповідальність.

Після того, як в Україні був ухвалений та підписаний президентом закон про мобілізацію, в країні фіксують збільшення кількості військовозобов’язаних чоловіків, які укладають шлюб із жінками, що мають інвалідність. Фактично це дає можливість отримати звільнення від призову до лав ЗСУ й дозволяє на законних підставах виїхати за кордон. Про це пише ТСН.

Як зазначається, у соцмережах суттєво збільшилася кількість оголошень, які можна класифікувати як "фіктивні шлюби". Раніше протягом тижня їх публікувалось не більше трьох-чотирьох, то зараз у спільнотах щодня з'являється по декілька оголошень. Також виросли й розцінки. Якщо восени минулого року за такі "послуги" ухилянти пропонували 1 тисячу доларів США, то нині "такса" зросла втричі.

Окрім того, чоловіки оголошують про намір одружитись на жінках, які набагато старше за них. Скажімо, 32-річний військовозобов’язаний чоловік на ім'я Олексій поцікавився у користувачів, чи "законно" буде, якщо він одружиться на 64-річній жінці.

Оголошення, в якому "парубок" консультується щодо шлюбу зі старшою жінкою. Скріншот з соцмережі.
Фото: ТСН

Не виключено, що ситуацією, коли чоловік хоче пов'язати своє життя із жінкою, яка годиться йому у матері, можуть зацікавитись у РАЦСі, відповіли у соцмережі.

Також, як зазначають у ТСН, інші користувачі наводять приклади, що один з військовозобов’язаних намагався одружитися з жінкою, яка була старше за нього на 28 років, але державні реєстратори начебто відмовились реєструвати шлюб після того, як завдали низку питань такому "подружжю".

Окрім того, в цій ніші з'явились й посередники, які за певний відсоток знайомлять чоловіків, які не бажають потрапити до ЗСУ, з жінками з інвалідністю.

За словами адвоката Андрія Межирицького, якщо обидві сторони стверджують, що їхній шлюб справжній, а не фіктивний, то РАЦС не має законних підстав не реєструвати подружжя, навіть якщо є різниця у віці.

"Можливо, РАЦСам дали вказівку більш прискіпливо до цього відноситись, але це поза законом", — пояснив він, уточнивши, що різниця у віці не є підставою для відмови у реєстрації актів цивільного стану.

Водночас, як виявилося, деякі чоловіки шукають самотніх вагітних жінок, яким за певну винагороду пропонують записати дитину після пологів на себе, як на батька. Після чого навіть "гарантують" аліменти. Як коментують у соцмережах, такі чоловіки вже мають своїх двох дітей, а третьої дитини їм "не вистачає", щоб убезпечити себе від мобілізації.

Чоловік шукає самітну вагітну, яка погодиться за винагороду та аліменти записати його батьком дитини. Скріншот з соцмережі.
Фото: ТСН

На цей випадок юрист Андрій Межирицький зазначив, що ці дії мають шахрайства, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Крім того, чоловік, на якого оформили "чужу дитину", нестиме за неї повну юридичну відповідальність. До того ж, ця дитина матиме рівні з рідними дітьми права, наприклад, в питанні спадщини.

Нагадаємо, минулого року в Україні засудили жінку з інвалідністю III групи, яка намагалась врятувати свого родича від призову на військову службу, уклавши з ним фіктивний шлюб. Вже на другий день після весілля молоді опинились на кордоні.

Також ми писали, що українські прикордонники не випустили за кордон 52-річного чоловіка попри те, що він одружений на 47-річній жінці з інвалідністю.

Теги по теме
война Дети
Источник материала
Поделиться сюжетом