Ціни на популярний фрукт б'ють минулорічні рекорди: яка вартість
Ціни на популярний фрукт б'ють минулорічні рекорди: яка вартість

Ціни на популярний фрукт б'ють минулорічні рекорди: яка вартість

Вартість бананів в Україні стрімко зросла. Закупівельна ціна перевищила торішній рекорд, сягнувши 49,8 грн за кілограм. У супермаркетах банани коштують уже близько 70 грн за кіло. Причиною зростання є кліматичні зміни, які зменшують обсяги виробництва бананів у Центральній Америці, та високі ціни на яблука, що стимулюють підвищення цін на банани в регіоні.

Про ситуацію на ринку бананів розповіли аналітики EastFruit. Зазначається, що хоча перевищення попередніх рекордних рівнів цін порівняно невелике, воно негативно впливає на перспективи споживання.

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН вказує на дві ключові причини збільшення вартості бананів у Східній Європі цього року. По-перше, він згадує про вплив кліматичних змін на обсяги виробництва бананів у країнах Центральної Америки.

Це призводить до збільшення попиту на банани з Еквадору, основного постачальника цього продукту для України та інших країн регіону. З другого боку, високі ціни на яблука дозволяють оптовим та роздрібним торговцям піднімати вартість бананів.

Україна відзначила різкий ріст оптових цін на банани, що досягли рекордних $1,26 (49, 80 грн) за кілограм і перевищили минулорічний показник у $1,23 (48,62 грн). Зазвичай ціни на банани в Україні нижчі, але вторгення Росії призвело до блокування портів, що спричинило різке підвищення цін на місцевому ринку, оскільки тепер банани ввозяться з інших країн.

Ціни на банани в супермаркетах

За даними "Мінфіну", 30 квітня у великих мережах супермаркетів банани продають в середньому по 66,80 грн/кг. В цей час у торговельних мережах виставили ціни на рівні 69,5-72,90 грн/кг. Зокрема:

Varus – 72,90 грн/кг;

Сільпо – 69,50 грн/кг;

АТБ – 69,49 грн/кг.

Фора – 69,90 грн/кг.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні вартість великоднього столу в 2024-му зросла щонайменше на 15%. При цьому деякі продукти подорожчали більш ніж на 30% (сир). Якщо купувати продукти в супермаркетах, це вигідно робити одразу в кількох мережах, відслідковуючи акційні пропозиції.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом