У РФ заявили, що наростили випуск ТОС-1А "Солнцепек" на 250%: що це означає, — аналітики
У РФ заявили, що наростили випуск ТОС-1А "Солнцепек" на 250%: що це означає, — аналітики

У РФ заявили, що наростили випуск ТОС-1А "Солнцепек" на 250%: що це означає, — аналітики

Росіяни намагаються встановити вогнеметну систему на шасі танку Т-80 чи колеса. При цьому протягом російсько-української війни вони втратили майже половину установок, які мали перед вторгненням.

Під час візиту міністра оборони РФ Сергія Шойгу керівництво "Уралвагонзаводу" відзвітувало про нарощування випуску термобаричної артилерії ТОС-1А "Солнцепек" у 2,5 раза, тобто на 250%. Росіяни навряд чи зможуть випускати сотню гармат на рік, однак заява свідчить про появу нових проблем для українців на полі бою. Про досягнення російського військово-промислового комплексу розповіли у Telegram-каналі Міноборони РФ.

У повідомленні оборонного відомства вказується, що у заявах "Уралвагонзаводу" ідеться про збільшення продуктивності у 2023 році, у порівнянні з 2022. Скільки саме пристроїв випускається, не вказано. Натомість пояснили, завдяки яким трьом чинникам досягнули успіхів: наростили виробничі потужності, працюють цілодобово у дві зміни, зросла кількість співробітників.

Зброя ЗС РФ - Міноборони про зростання випуску ТОС-1А
Фото: Скриншот

Зброя ЗС РФ — деталі

Експерти порталу Defence24 додали деякі пояснення до заяви російського Міноборони. Найперше вони нагадали, що ТОС-1А "Солнцепек" — вогнеметна система залпового вогню, здатна стріляти термобаричними боєприпасами на відстань від 6 до 10 км. Нарощування виробництва говорить про ефективність застосування на полі бою в Україні.

"Це неприємна новина для українців, для яких ТОС-1/2 є дуже небезпечними системами при веденні оборонних операцій. Збільшення виробництва означає, що цей тип зброї довів свою бойову ефективність, і його виробництво все ще є рентабельним", — написали на порталі.

Втім, на Defence24 зауважили, що навряд чи ідеться про значне нарощування випуску, хоч росіяни і відзвітували про зростання на 250%. Орієнтовно, ідеться про "кілька десятків" і, більш ймовірно, про 50 од., ніж про 90.

Водночас, перебуваючи на відстані 6-10 км від лінії фронту, пристрої досяжні для українських FPV-дронів. Тому росіяни намагаються не лише наростити випуск цих установок, але й надати їм додатковий захист, — пояснили експерти. Вони не розповіли, який саме захист мають на увазі. Лише наголосили, що росіяни продовжують модернізацію. Наприклад, якщо ТОС-1А "Солнцепек" створюється на базі танка Т-72, то ТОС-2 — на колісній основі, а ТОС-3 "Дракон" — на основі танка Т-80, — ідеться у статті Defence24.

Тим часом аналітики ORYX підрахували, що протягом двох років російсько-української війни ЗС РФ втратили 24 ТОС-1А з 50, які мали росіяни станом на початок вторгнення.

Раніше Фокус розповідав про удари ЗСУ, під час яких росіяни позбувались вогнеметних систем. Наприклад, на початку квітня бійці "Азову" підбили "Солнцепек", який вистежили біля села Терни. У лютому російські ЗМІ розповіли про процес розробки та особливості нового варіанту системи — ТОС-3 "Дракон".

Теги по теме
Россия война Оружие
Источник материала
Поделиться сюжетом