Виявляє ворожі цілі на відстані до 25 км: як працює український комплекс РЕР
Виявляє ворожі цілі на відстані до 25 км: як працює український комплекс РЕР

Виявляє ворожі цілі на відстані до 25 км: як працює український комплекс РЕР

Можуть знищувати не тільки російські дрони, а й окупантів, які їх запускають. Українські розробники створили потужний комплекс радіоелектронної розвідки. Він може виявляти ворожі цілі на відстані до 25 кілометрів. Це дозволяє українським бійцям оперативно знищувати дрони, які летять на наші позиції. Як працює такий комплекс та скільки російських дронів може бачити одночасно – журналіст "5 каналу" Віталій Залевський дізнавався.

У росіян дуже багато дронів – розвідувальних і бойових. На полі бою вони літають цілодобово, каже боєць "Монах". На його напрямку окупанти намагаються атакувати позиції різними безпілотниками. Більш як за два роки великої війни вороги модернізують таке озброєння та попри санкції досі можуть інтенсивно його виготовляти.

"Дрони дуже велике значення мають! Тим більше, на сьогоднішній день, кацапи навчилися. Тобто, завдяки інформації, яка передається і дронами, і розвідкою, вони користуються цим", – зазначає військовослужбовець ЗСУ "Монах".

Для того, щоби швидше знищувати ворожі цілі, "Монах" приїхав на тренувальну базу. Тут показують, як працює радіоелектронна розвідка "Азимут". Такий засіб знаходить ворожі цілі у небі. Для тестування запустили FPV-дрон.

Також можна побачити, у якому напрямку летить безпілотник. На нього направляють систему радіоелектронної боротьби.

"Починає падати сигнал і коли сигнал втрачається повністю, дрон падає. РЕБ працює!" – відзначає роботу РЕР військовослужбовець ЗСУ Богдан.

"Це, в першу чергу, безпека! Якщо я захищений, якщо я йду в бій або виконую якесь бойове завдання і, якщо я захищений від цих дронів, то я можу нормально йти і можу за це не переживати", – зазначає військовослужбовець ЗСУ "Монах".

Якщо поставити два засоби радіоелектронної розвідки, можна визначити точну відстань до БПЛА та висоту польоту. Завдяки системі є можливість бачити до двохсот ворожих цілей – кажуть розробники. Дрони виявляють навіть у ближньому тилу супротивника – на відстані до 25 кілометрів.

"Вони завжди літають. Кожне пересування з позицій на позиції супроводжується російськими дронами. І це лотерея: пощастить або не пощастить", – наголошує військовослужбовець ЗСУ Богдан.

Українські розробники створювали цей засіб понад рік. Його протестували поблизу лінії фронту і нині радіоелектронна розвідка вже допомагає нашим Силам оборони. Систем, які можуть знаходити ворожі цілі, потрібно багато, так бійці можуть зберігати своє життя.

"Якщо ми бачимо далі, то ми може працювати РЕБом раніше і відповідно знешкоджувати дрони ще на підльоті, а не тоді, коли вони вже долітають до наших позицій. Оскільки він бачить далеко, то він необовязково має стояти прямо на нулі безпосередньо. Він ставиться там за 5-10 кілометрів від нуля і моніторить обстановку", – зазначає директор компанії Kvertus Ярослав Філімонов.

Такий комплекс непомітний для ворожих радарів. Нашим бійцям він допомагає бачити не тільки те, що літає у повітрі, але й пульти, якими керують дронами. Це дасть можливість знищувати не тільки ворожі цілі, а й тих, хто їх запускає.

Источник материала
Поделиться сюжетом