Уряд відновив дію податкових пільг на територіях бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси
Уряд відновив дію податкових пільг на територіях бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси

Уряд відновив дію податкових пільг на територіях бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси

Постановою №485 від 30 квітня 2024 року Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1364 та врегулював нормативну колізію, що не дозволяла аграріям, які проводять господарську діяльність на «територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» отримати передбачені податковим законодавством пільги.

Про це 1 травня повідомляє пресслужба ВАР.

Згідно з нормами Податкового кодексу України, за земельні ділянки, що розташовані на «територіях активних бойових дій» плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), єдиний податок 4-ої групи та мінімальне податкове зобов’язання не нараховуються та не сплачуються до завершення бойових дій.

Разом з тим, попередня редакція Постанови виділяла перелік «територій активних бойових дій» та окремо перелік «територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси», що податковим законодавством непередбачений.

Через це багато прифронтових населених пунктів Донецької, Харківської, Запорізької та інших областей не могли скористатися пільгами. Тобто території, де ідуть активні бойові дії і є навіть загроза їх окупації, але на яких водночас  функціонують державні електронні інформаційні ресурси, були зобов’язані, за загальним правилом, платити податки за землю.

Експерти ВАР, яка за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) реалізує проект «Підтримка агро-ММСП, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією», неодноразово звертали увагу на необхідність внесення змін до Постанови та врегулювання вищезазначеної проблеми і долучилися до розробки та адвокації відповідних змін.

Нова редакція Постанови прирівнює для цілей оподаткування «території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» до «територій активних бойових дій» і, відповідно, поширює на такі території дію передбачених законодавством податкових пільг.

Наразі площа с/г земель на таких територіях складає  більше 130 тисяч гектарів. Тому звільнення від земельного та єдиного податку, а також мінімального податкового зобов’язання дозволить фермерам з прифронтових територій заощадити близько 100 мільйонів гривень та спрямувати ці кошти на відновлення господарської діяльності.

ВАР вітає прийняття Урядом вищеописаних змін, а також висловлює подяку Мінреінтеграції, Мінагрополітики та Державній податковій службі за конструктивну позицію та бажання почути і вирішити проблеми аграрного бізнесу прифронтових територій.

Нагадуємо, ВАР за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджує спільний проєкт з юридичної та іншої експертної підтримки агровиробників, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією.

Завдяки проєкту постраждалі сільгоспвиробники отримають індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства тощо. Для оперативної юридичної підтримки звертайтесь на гарячу лінію  за номером 067 503 19 08.

Також долучайтесь до наповнення Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України https://www.agrirecovery.com.ua.

Источник материала
Поделиться сюжетом