Загадуйте бажання: на Великдень у небі над Землею пройде найінтенсивніший зорепад століття
Загадуйте бажання: на Великдень у небі над Землею пройде найінтенсивніший зорепад століття

Загадуйте бажання: на Великдень у небі над Землею пройде найінтенсивніший зорепад століття

Якщо ви коли-небудь хотіли спостерігати, як уламки комети Галлея перетинають верхні шари атмосфери Землі, цей тиждень – ваш шанс. Метеорний дощ (зорепад) Ета-Аквариди буде найбільш насиченим до 10 травня, а пік шоу припаде на передсвітанковий час 5 травня, коли українці святкуватимуть Великдень. Пік збігається з молодим місяцем, а це означає, що за кілька годин до світанку небо буде дуже темним – ідеальні умови, щоб споглядати падаючі зірки.

Землю перетинає слід пилових уламків, залишених кометою Галлея. Він створює метеорний потік Ета-Аквариди, один із найкращих видимих з південної півкулі. Щороку, коли Земля досягає цієї точки на своїй орбіті, на ранковому небі можна побачити Ета-Аквариди, пише ScienceAlert з посиланням на Shower Meteor Calendar.

Коли Земля рухається навколо Сонця, ми стикаємося з потоками пилу та уламків комет і астероїдів. Це породжує "метеоритний дощ" – періоди, коли кількість зірок, що падають, різко зростає.

Вчені, які моделюють поведінку Ета-Акварид протягом останніх кількох десятиліть, знайшли цікаві натяки на те, що цього року показники можуть значно збільшитися. Насправді вони припускають, що метеорний потік Ета-Акварид 2024 року може виявитися найсильнішим за все ХХІ століття.

Проте передбачити активність метеоритних дощів дуже важко. Інші дослідники стверджують, що цей рік може бути таким, як зазвичай.

Але навіть якщо останнє правда, це все одно чудовий метеоритний дощ, який варто спробувати зловити. Влаштуватися десь у темряві та прокинутися, щоб провести кілька годин, насолоджуючись природним феєрверком, перш ніж спостерігати за чудовим весняним світанком.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що науковці розгадали таємницю Антарктиди 2016-2017 років.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом