Церковне свято 5 травня: що категорично заборонено робити у Великдень
Церковне свято 5 травня: що категорично заборонено робити у Великдень

Церковне свято 5 травня: що категорично заборонено робити у Великдень

Що не можна робити у Великодень - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 5 травня.

Свято 5 травня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у Великдень.

Яке свято 5 травня

В Україні та світі 5 травня відзначають такі свята:

Церковне свято 5 травня

За новим церковним календарем, 5 травня в Україні відзначають Світле Христове Воскресіння - Великдень. Також у цей день вшановують пам'ять мучениці Ірини та ікони Божої Матері "Невипивана чаша".

Всім відомо, що Великдень - це найдавніше християнське свято та головне свято богослужебного року, яке встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа. Нині Великдень в Україні символізує загальне відродження та оновлення світу. Й зараз існує багато звичаїв та обрядів, яких дотримуються українці.

Згідно із біблійним переказом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, а саме Воскресіння супроводжувалося потужним землетрусом. Це пояснюється тим, що янгол небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього. Вже на світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу із пахучими оліями, щоб намастити ними тіло Ісуса. Прийшовши туди, вони лише побачили там відвалений камінь і порожню труну. Тоді схвильованим жінкам з'явився янгол і сповістив про Воскресіння Господнє.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити у Великдень

Що потрібно робити на Великдень

День Ангела 5 травня

3 травня свої іменини відзначають власники таких імен як Адріан, Яків, Аріна, Ірина.

Більше цікавих новин:

Источник материала
Поделиться сюжетом