19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Українці оцінили, якою має бути політика влади стосовно УПЦ
Українці оцінили, якою має бути політика влади стосовно УПЦ

Українці оцінили, якою має бути політика влади стосовно УПЦ

Українці оцінили, якою має бути політика влади стосовно УПЦ (МП)

Лише 12% опитаних вважає, що влада не має втручатися у справи УПЦ (МП)

Більшість опитаних Київським міжнародним інститутом соціології українців вважають, що українська влада має повністю заборонити діяльність Української Православної Церкви (МП). 

За результатами опитування 83% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП):

  • 63% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні; 
  • 20% виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду;
  • 12% респондентів вважають, що владі нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

Зміна думки стосовно заборони УПЦ (МП) у регіональному вимірі:


Упродовж 20-25 квітня 2024 року КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум» були додані запитання щодо довіри до УПЦ (МП) та якою має бути політика щодо неї. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1220 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.


За даними Опендатабот, на сьогоднішній день в Україні діють 8097 церков, пов'язаних із Росією. За час великої війни їх кількість зменшилася на 685 громад. Найбільше громад перейшли до Православної церкви України (ПЦУ) у Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Нещодавно Верховний Суд поставив крапку у справі, в якій оскаржувався перехід релігійної громади від УПЦ (МП) до ПЦУ. 

Спалахи насильства у зв’язку з церковним переділом стають звичною «приправою» до щоденних новин. Праведний гнів на «московських попів» із боку громадян, зокрема далеких від церкви, дає змогу ПЦУ прискорити перехід до своєї структури якщо не парафіян, то принаймні храмів та іншого майна. Чи принесе нинішній «храмовий переділ» перемогу та мир українському православ’ю, розбирається Катерина Щоткіна в статті «Чи виграє українське православ’я у війні за храми між ПЦУ та УПЦ МП» на ZN.UA.

Источник материала
Поделиться сюжетом