20 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Бояться конфіскації та санкцій: багаті росіяни повертають свої статки до РФ, — Bloomberg
Бояться конфіскації та санкцій: багаті росіяни повертають свої статки до РФ, — Bloomberg

Бояться конфіскації та санкцій: багаті росіяни повертають свої статки до РФ, — Bloomberg

Сукупні статки 26 найбагатших росіян становлять близько 350 мільярдів доларів, а це суттєво може відобразитись на економіці держав, куди їх виведуть або звідки їх заберуть.

Російські багатії побоюютьсяконфіскації своїх активів на Заході, тому шукають різноманітні способи убезпечити накопичення та повертають гроші до Росії. Про це пише Bloomberg.

Через війну в Україні випробувана російськими багатіями схема передачі статків була фактично зруйнована. Навіть Кіпр і Швейцарія ввели заборону на надання послуг з управління сімейними трастами, в яких громадяни Росії є довіреними особами або бенефіціарами.

У зв'язку з цим заможні росіяни прагнуть перевести накопичення у так звані дружні країни, наприклад Об'єднані Арабські Емірати, або ж перевести їх до Росії Як пише Bloomberg, більшість мільярдерів, які потрапили під санкції, все ж таки вирішили перевезти активи додому.

Два російські мільярдери на умовах анонімності повідомили журналістам, що тепер вони можуть вести бізнес в Росії і не думати про потенційні арешти активів. Ще один підсанкційний магнат, який перевів активи на батьківщину, сказав, що він ще не вирішив, що робити зі своїм спадкоємством, але він і його сім'я почали будувати нове життя в Росії.

26 росіян, які входять до Індексу мільярдерів Bloomberg, володіють сукупним статком близько 350 мільярдів доларів. Відповідно те, як і куди вони вирішать передати свої статки в найближчі десятиліття, відобразиться на економіці та в усіх секторах бізнесу.

Як зазначила для Bloomberg юристка з Дубая Дар'я Невська, загальної тенденції з виведення коштів до Росії поки немає.

"Кожен випадок унікальний і залежить від того, де люди планують жити в майбутньому і де розташовані їхні основні активи", — сказала Невська.

Це пов'язано з тим, що бізнес-середовище в Росії залежить від неформальних угод і гарантій, які склалися за часів Путіна.

"Хоча він заявив, що не планує жодної деприватизації чи націоналізації, добрі стосунки з владою є ключовим фактором для уникнення конфіскації активів", — пише Bloomberg.

Нагадаємо, 8 травня The Moscow Times повідомила, що Росія обходить санкції і з 2022 року закупила з-за кордону компонентів для авіатехніки, в тому числі для військових літаків, на суму майже $500 мільйонів.

7 травня Bloomberg повідомив, що країни-члени ЄСзбираються схвалити обмеження щодо чотирьох паливних танкерів, двох нафтових танкерів та вантажного судна. Загалом до цього "пакету" мають увійти одразу 11 суден з "тіньового флоту" РФ.

Теги по теме
санкции Экономика
Источник материала
Поделиться сюжетом