20 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Бажають переговорів: у ЦПД пояснили раптові ядерні навчання у Білорусі та РФ
Бажають переговорів: у ЦПД пояснили раптові ядерні навчання у Білорусі та РФ

Бажають переговорів: у ЦПД пояснили раптові ядерні навчання у Білорусі та РФ

Фахівці Центру протидії дезінформації наголосили, що ядерний шантаж для Росії залишається останнім важелем впливу на лідерів країн і світову громадськість.

У Міністерстві оборони Республіки Білорусь 7 травня повідомили, що відповідно до розпорядження самопроголошеного президента Олександра Лукашенка у Збройних силах країни проводиться раптова перевірка засобів носіїв нестратегічної ядерної зброї. Про те, навіщо це роблять білоруські військові синхронно із ЗС РФ, 8 травня повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

У Центрі пояснили, що такі дії білорусів здійснюються з метою підігрування дезінформаційній кампанії кремлівської пропаганди, яка поставила собі за мету — залякати світ ядерною зброєю.

"Білорусь, яка від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну залишається союзницею Москви, підігрує "ядерній пропаганді", до якої держава-агресорка вдається, щоб зірвати військову допомогу Україні від західних партнерів та схилити до переговорів на своїх умовах", — йдеться у повідомленні ЦПД.

Фахівці Центру наголосили, що ядерний шантаж для Росії як держави-агресорки залишається останнім аргументом, а активна ІПСО за цією темою засвідчує, що росіяни вдалися до останніх важелів впливу на лідерів країн і світову громадськість.

Фото: Скріншот

Самі білоруські військові пояснюють такі дії розпорядженням свого Верховного головнокомандуючого. Як зазначив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін, до стану готовності передбачається привести дивізіон оперативно-тактичного комплексу "Іскандер" та ескадрилью літаків Су-25. Водночас начальник Генштабу Збройних сил Білорусі Віктор Гулевич повідомив, що в межах цього заходу здійснюватиметься перебазування частини сил і засобів авіації на запасний аеродром, а вже згодом вони почнуть відпрацьовувати підготовчі дії до застосування нестратегічної ядерної зброї.

ЦПД звертає увагу, що Білорусь останнім часом бере активнішу участь у дезінформаційних кампаніях і поширенні фейків щодо України. Мета такої участі, як і завдання російської пропаганди — дестабілізувати ситуацію і вплинути на українських партнерів, зумовлюючи в них страх перед загрозою ядерної війни.

Нагадаємо, що 7 травня Міністерство оборони РФ повідомило про проведення за дорученням російського президента Володимира Путіна військових навчань, на яких буде відпрацьовано застосування тактичної ядерної зброї.

Важливо "Не розв'язує проблеми росіян": експерт про можливе застосування тактичної ядерної зброї

Фокус писав, що 5 квітня у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що якщо Польща розмістить на своїй території ядерні об'єкти НАТО, вони можуть стати потенційними військовими цілями для ЗС РФ.

Крім того, на думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), Росія пішла на ядерний шантаж, аби Україна не завдавала ударів по тилу РФ західною зброєю.

Теги по теме
Россия
Источник материала
Поделиться сюжетом