2 сценарії підтримки України: Трамп може піти на ескалацію з РФ після виборів, — WSJ
2 сценарії підтримки України: Трамп може піти на ескалацію з РФ після виборів, — WSJ

2 сценарії підтримки України: Трамп може піти на ескалацію з РФ після виборів, — WSJ

За словами професора історії Майкла Кіммейджа, якщо політик вдруге стане президентом, він буде менш обережним у питанні ядерної війни, а також може дозволити удари по Росії американською зброєю.

Якщо Дональд Трамп стане президентом Сполучених Штатів Америки після виборів у листопаді поточного року, то він навряд чи відмовиться повністю від України. Крім того, він може навіть піти на ескалацію. Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.

Наразі американський політик регулярно говорить про те, що Київ є певною мірою тягарем для Вашингтона і необхідно перестати його підтримувати виділенням фінансової та військової допомоги. Це, на його думку, впливає на тривалість війни, яку нібито можна завершити шляхом переговорів лише за 24 години.

Багато хто побоюється, ідеться в матеріалі, що якщо він справді зможе вдруге стати главою держави, то буде ігнорувати дії Росії або й зовсім допомагати їй.

"Але це буде нелегкий крок для Трампа, і є підстави вважати, що його риторика щодо України — це більше політичні заяви, ніж план дій", — заявив професор історії в Католицькому університеті Майкл Кіммейдж.

Як приклад професор запропонував згадати його передвиборчу кампанію 2016 року. Під час неї політик озвучував усе те, що не став виконувати на посаді президента. У період із 2017 до 2021 року він не пішов на поступки Росії та не визнав Крим територією агресора. Ба більше, Дональд Трамп направив Києву летальну військову допомогу, серед якої були протитанкові ракети Javelin.

Крім того, якби він справді хотів відмовитися від України, каже Майкл Кіммейдж, то йому довелося б також "боротися" з власною партією, яка може бути незгодна з його політикою.

"У 2017 році очолюваний Республіканською партією Конгрес запровадив санкції проти Росії, яких не хотів Білий дім, і сьогодні серед республіканських законодавців і серед республіканського електорату зберігаються сильні проукраїнські настрої", — вважає професор.

У результаті, якщо другий термін Дональда Трампа відбудеться, то ситуація між Україною і Росією може піти за двома сценаріями: війна триватиме далі або ж США будуть втягнуті в неї ще глибше.

Президентство Трампа: сценарій №1

Професор пише, що американський політик боїться поразки, тому може продовжити політику нинішнього глави Білого дому — Джо Байдена. Відповідно, Україну ніхто не підштовхуватиме до переговорів, а надання військової допомоги продовжиться.

А ось із європейським континентом загалом відносини можуть залишитися такими ж поганими, як це було під час першої каденції Дональда Трампа. При цьому війна в Україні ніяк не пов'язана з його позицією.

Сценарій №2: ескалація

Якщо Дональд Трамп усе ж таки стане президентом, він може змінити американські розрахунки і дати Києву ті системи озброєння, які зараз Білий дім давати відмовляється. Ба більше, він може дозволити ЗСУ бити цим озброєнням по російській території, що зараз заборонено.

А от щодо питання ймовірної ядерної війни, Дональд Трамп може бути менш обережним, ніж його попередники. Це потрібно для того, щоб поліпшити позиції на столі переговорів і блефувати, вважає Майкл Кіммейдж.

"Трамп може піти на ескалацію, не бажаючи ескалації. Його анархічний стиль спілкування створює ризики. Він рубає з плеча, найчастіше через соціальні мережі. Не в змозі закінчити війну через 24 години, Трамп може підняти ставки, і Путін може відповісти тим самим", — підсумував професор.

Нагадаємо, 4 травня повідомлялося, що Дональд Трамп приготував секретний план миру для України і Росії, який допоможе зупинити вбивства. При цьому, розголошувати зараз деталі він не має наміру, як пише газета The Telegraph, щоб зберегти так звані "важелі впливу".

30 квітня повідомлялося, що Дональд Трамп не має наміру надавати допомогу Україні, якщо Європа перша не збільшить обсяги підтримки. На переконання ексочільника США, війна "мала значно більший вплив на європейські країни", тому тим потрібно "вирівнюватися".

Теги по теме
Украина Россия Джо Байден выборы Президент Выборы Президента
Источник материала
loader
loader