/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Ff7340487d1a62a7a79d550d073bdc17a.jpg)
Нацрада з питань телебачення просить не називати окупантів «орками» та «чмонями»
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення опублікувала пропозиції щодо того, як висвітлювати новини в умовах воєнного стану. Серед них є й слова, якими не рекомендується називати російських загарбників, оскільки вони можуть «створити додаткову напругу у суспільстві».
Нацрада зазначає, що висловлювання у медіа, направлені на знецінення ворога, можуть «погіршити сприйняття медіа як надійного джерела інформації». У пропозиціях йдеться, що ненормативна лексика та образи на адресу окупантів у медіа «мають на меті демонізувати противника».
«Поширення образливих висловлювань і негідної номінації до будь-якої соціальної групи людей, включаючи військовослужбовців РФ чи представників окупаційної військової та/або політичної адміністрації, не є етичним або виправданим і може призвести до загострення військових дій та створення додаткових напруг у суспільстві», – пише Нацрада.
На думку Нацради, використання подібної лексики щодо окупантів «дегуманізує» їх та сприяє загостренню бойових дій та ненависті до всіх громадян країни-агресорки. Зазначається, що висловлювання, направлені на знецінення ворога, включаючи військовослужбовців РФ, мають на меті демонізувати противника, і часто є агресивними та неетичними.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F0b1c5d3d477a33d6c8d1f93c7ca1cfef.jpg)
«Для медіа особливо важливо уникати незбалансованого інформування громадськості про перебіг і специфіку військових дій, а також дотримуватися журналістських принципів об’єктивності, не використовувати агресивну лексику, яка може призвести та/або бути протрактована іншими сторонами як сприяння ескалації війни», – йдеться в її пропозиціях.
Національна рада також рекомендує дотримуватись у журналістиці «об’єктивності до всіх ворогуючих сторін». Зазначається, що коректність мовлення є важливими елементами, щоб «зберегти людську гідність та етичні стандарти в комунікації».

