23 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Має досконалі і симетричні риси обличчя: археологи знайшли артефакт віком 9 тисяч років
Має досконалі і симетричні риси обличчя: археологи знайшли артефакт віком 9 тисяч років

Має досконалі і симетричні риси обличчя: археологи знайшли артефакт віком 9 тисяч років

Дослідники знайшли неолітичну маску, виготовлену з жовто-рожевого вапняку, в пустелі Єгуда. Ця маска є одним із 16 аналогічних артефактів, які виявили в цьому регіоні.

Древню кам'яну маску епохи неоліту нещодавно виявили в Ізраїлі. Цю знахідку виявив відділ по боротьбі з розкраданням старожитностей Ізраїльського управління старожитностей (IAA) і передав до Департаменту археології Цивільної адміністрації Юдеї та Самарії для детального аналізу, пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

У заяві для преси IAA описується, що маска виготовлена з жовто-рожевого вапняку приблизно 9 000 років тому. Роніт Лупо з IAA зазначив: "Дизайн маски має досконалі та симетричні риси обличчя, вилиці рівної форми, виразний ніс і рот, що демонструє зуби".

Цей артефакт є однією з 16 кам'яних масок цієї епохи, багато з яких знайшли в південному регіоні пустелі Єгуда, а саме на горі Хеврон. Ці маски мають схожі ознаки, що вказує на їхнє походження з тієї ж групи культур догончарного неоліту B (PPNB).

У період неоліту люди пережили сільськогосподарську революцію, перейшовши до способу життя, що значною мірою залежав від одомашнених тварин, поряд із традиційними аграрними та мисливсько-збиральницькими практиками.

На розкопках PPNB по всьому Леванту виявляли людські черепи, замазані гіпсом або поховані під стародавніми будинками, що свідчить про ранні форми поклоніння предкам.

"Ці кам'яні маски дещо схожі на людські обличчя, і тому вони, ймовірно, пов'язані з цим поклонінням", — додав Лупо.

Важливо Знайшли щось нестандартне: археологи виявили цікаву кімнату в Помпеях (фото)

Культура PPNB зникла під час глобального похолодання 6200 року до н. е., яке тривало до двох століть. Представник IAA пояснив: "Відкриття маски підтверджує наше припущення, що південна частина гори Хеврон була центром виробництва кам'яних масок, а також, очевидно, релігійної діяльності в догончарному неоліті".

Раніше Фокус писав про давньоримську споруду, яку виявили біля берегів Італії. Вчені вважають, що вона є частиною чогось більшого.

Також ми розповідали про артефакти, призначення яких невідоме вченим. Хоча археологи знаходили їх неодноразово, проте нам досі невідомо, що це за речі.

Источник материала
Поделиться сюжетом