23 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Країни Балтії назвали дату від'єднання від спільної з Росією електромережі
Країни Балтії назвали дату від'єднання від спільної з Росією електромережі

Країни Балтії назвали дату від'єднання від спільної з Росією електромережі

Країни Балтії 8 лютого 2025 року відключають свою електросистему від спільної мережі з Росією та Білоруссю (БРЕЛЛ), а з 9 лютого працюватимуть у європейській електромережі. Про це пише естонське видання ERR.

"Процес десинхронізації, який тривав близько 20 років, завершиться на початку серпня, коли оператори електросистем Естонії, Латвії та Литви повідомлять Росію та Білорусь про своє небажання продовжувати співпрацю з 8 лютого", – пояснив віцеканцлер міністерства клімату Яанус Уйга.

9 лютого країни Балтії через литовсько-польське з'єднання під'єднаються до континентальної європейської електромережі.

У квітні 2023 року литовський оператор системи передавання електроенергії Litgrid успішно випробував роботу електросистеми країни в автономному режимі. Споживачі отримували електрику від електростанцій країни, а також із Польщі та Швеції, проте баланс та частоту системи підтримували лише диспетчери Litgrid. Тестування проводилось у межах підготовки до синхронізації литовської енергосистеми із загальноєвропейською.

На початку серпня оператори систем передавання електроенергії Литви, Латвії та Естонії узгодили план спільного виходу з об'єднаної з Росією енергосистеми.

Источник материала
Поделиться сюжетом