23 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
"Одна з найдорожчих цілей": ЗСУ вдарили по російській системі РЕБ "Борисоглебск-2"
"Одна з найдорожчих цілей": ЗСУ вдарили по російській системі РЕБ "Борисоглебск-2"

"Одна з найдорожчих цілей": ЗСУ вдарили по російській системі РЕБ "Борисоглебск-2"

Комплекс РЕБ "Борисоглебск-2" коштує близько 200 000 000 доларів і може виконувати одночасно до 30 бойових завдань, зокрема виводити з ладу системи управління військами.

Військовослужбовці підрозділу "Тайстра" 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади "Едельвейс" Збройних сил України знищили за допомогою FPV-дронів одну з машин, які входять у дорогий російський комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ) "Борисоглебск-2". Про це повідомив український блогер і волонтер Сергій Стерненко у своєму Telegram-каналі 11 червня.

Блогер підкреслив, що "Борисоглебск-2" — це одна з найпотужніших систем РЕБ на озброєнні російських окупантів. Вартість комплексу сягає 200 000 000 доларів. Він також опублікував відео, на якому окупанти розповідають про переваги "Борисоглебск-2". За їхніми словами, комплекс може виявляти і пригнічувати джерела радіоелектронного випромінювання у всіх діапазонах частот, а також повністю виводити з ладу системи управління військами. Основне завдання системи — виявити "найбільш важливі частоти".

Далі йдуть кадри, на яких кілька українських БПЛА-камікадзе завдають ударів по одній із машин комплексу РЕБ "Борисоглебск-2", замаскованій у лісопосадці. На відео можна помітити яскраві вибухи, які призвели до загоряння машини. Як зазначає блогер, українським БПЛА вдалося вразити ціль на "досить пристойній" дистанції.

"Джекпот! Одна з найдорожчих цілей знищена за допомогою FPV" — написав Сергій Стерненко.

ЗСУ знищили систему РЕБ "Борисоглебск-2"

Публікацією поділилися військовослужбовці підрозділу "Тайстра" у своєму Telegram-каналі, підтвердивши таким чином слова блогера.

Що відомо про комплекс "Борисоглебск-2"

"Борисоглебск-2" — це російський автоматизований комплекс на гусеничній платформі МТ-ЛБ, призначений для радіоелектронного придушення супутникового зв'язку і радіонавігаційних систем. Він є спадкоємцем радянського комплексу "Мандат". Комплекс включає пункт управління Р-300КМВ і окремі машини з радіостанціями: Р-378БМВ, Р-330БМВ, Р-934 БМВ і Р-325УМ, а також дизельні генератори. Повний комплект складають дев'ять машин із різним набором обладнання.

За оцінкою військовослужбовця ЗСУ та експерта з радіотехнологій Сергія Флеша, у російської армії залишилося не більше ніж сотня комплексів "Борисоглебск-2", близько десятка вона втратила на війні в Україні. Гусеничні машини виявилися вельми вразливими для безпілотників, тому ЗС РФ більше не застосовують їх на передовій.

Система РЕБ "Борисоглебск-2"
Фото: Скриншот

Раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров назвав "Борисоглебск" одним із найнебезпечніших комплексів РЕБ Росії. Він може в автономному режимі виконувати одночасно до 30 бойових завдань.

Источник материала
Поделиться сюжетом