Саміт "Бухарестської дев’ятки" через позицію Угорщини не погодив спільну заяву
Саміт "Бухарестської дев’ятки" через позицію Угорщини не погодив спільну заяву

Саміт "Бухарестської дев’ятки" через позицію Угорщини не погодив спільну заяву

На саміті "Бухарестської дев’ятки" (В9), яка об’єднує дев’ять країн східного крила НАТО, в Ризі не вдалось узгодити спільну заяву та досягти консенсусу щодо наступника Єнса Столтенберга на посаді глави Альянсу.

Це журналістам підтвердив президент Чехії Петр Павел, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ČTK.

За словами Павела, причиною відсутності результатів саміту В9 стало небажання Угорщини прийняти кандидатуру голови уряду Нідерландів Марка Рютте на посаду генсека НАТО, а також питання підтримки України у зв’язку з агресією Росії.

Однак, за словами чеського президента, на саміті "Бухарестської дев’ятки" в Ризі не сказали "жодного слова" про можливий вихід Угорщини з об’єднання, про що раніше повідомляли ЗМІ з посиланням на джерела.

Водночас президенти Латвії, Польщі та Румунії опублікували свою заяву за підсумками зустрічі в Ризі, де висловили глибоку стурбованість "нещодавніми зловмисними гібридними діями Росії на території країн Альянсу, які становлять загрозу безпеці членів НАТО".

"Ми будемо діяти індивідуально і колективно для протидії цим діям, посилення нашої стійкості і продовжуватимемо тісну координацію для забезпечення готовності Альянсу і членів Альянсу до стримування і захисту від гібридних дій або нападів", – запевнили лідери.

Вони також висловили сподівання, що саміт НАТО у Вашингтоні сприятиме наближенню України до Альянсу та запропонує їй "суттєвий пакет підтримки".

Так звана "Бухарестська дев’ятка" заснована у 2015 році як формат співпраці у безпековій сфері, до її складу входять Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Латвія, Литва та Естонія.

У межах цього формату проводяться зустрічі на рівні лідерів, міністрів закордонних справ та оборони.

Источник материала
Поделиться сюжетом