16 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Держдепартамент США дозволяє українській бригаді «Азов» використовувати американську зброю
Держдепартамент США дозволяє українській бригаді «Азов» використовувати американську зброю

Держдепартамент США дозволяє українській бригаді «Азов» використовувати американську зброю

Адміністрація президента США Джо Байдена дозволить українському військовому підрозділу «Азов» використовувати американську зброю. Рішення було ухвалене після ретельної перевірки Державним департаментом США бригади, що наразі входить до складу Національної гвардії України, повідомляє американське видання The Washington Post, посилаючись на свої джерела.

Згідно з виданням, раніше військовому підрозділу було заборонено використовувати американську зброю понад 10 років тому через стурбованість американських чиновників стосовно расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів деяких із засновників. Ця заборона ґрунтувалася на так званому «Законі Ліхі», який визначав заборону надавання військової допомоги іноземним підрозділам, що порушили права людини. Закон отримав назву на честь колишнього сенатора США Патріка Ліхі, який його ініціював.

«Після ретельної перевірки 12-та бригада спеціального призначення «Азов» пройшла огляд Державного департаменту США», — заявлено у повідомленні відомства. Державний департамент не виявив «жодних доказів» порушень, йдеться у матеріалі The Washington Post.

Представник Держдепартаменту не вказав конкретного терміну для зняття заборони та початку постачання озброєння військовим.

Керівництво «Азову» і український уряд наразі не відгукнулися на цю інформацію.

Батальйон «Азов» був створений у травні 2014 року у Бердянську як підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення. Першим командиром був Андрій Білецький. Після реорганізації у вересні 2014-го «Азов» став полком міліції особливого призначення МВС, а пізніше – загоном спеціального призначення Нацгвардії, а з лютого 2023 року – 12-ю бригадою спеціального призначення Національної гвардії України.

У російських ЗМІ це підрозділ називали «фашистським» і «нацистським», що стало частиною дезінформації, поширеної на Заході, включаючи деяких американських політиків.

У серпні 2022 року у РФ було визнано «Азов» «терористичною організацією», а його діяльність в країні було офіційно заборонено. Згідно з російським законодавством, учасники таких організацій можуть бути засуджені на термін від 10 років і до пожиттєвого ув’язнення.

«Азов» був однією з ключових сил оборони Маріуполя. За даними Асоціації родин захисників «Азовсталі», станом на 24 лютого 2024 року, приблизно 900 військових були у російському полоні. Деяких з них вже засуджено або судять за звинуваченнями у злочинах проти цивільного населення.

Теги по теме
США Джо Байден запрет
Источник материала
Поделиться сюжетом