23 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Столтенберг: НАТО готове захищати своїх членів на тлі загроз з боку Росії
Столтенберг: НАТО готове захищати своїх членів на тлі загроз з боку Росії

Столтенберг: НАТО готове захищати своїх членів на тлі загроз з боку Росії

НАТО готове захищати всіх членів альянсу, а протягом останніх років здійснило найбільше посилення колективної оборони і підвищило готовність своїх військ. Так генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг прокоментував питання загроз, що виходять з боку Росії щодо країн блоку, зокрема у Балтії.

Під час пресконференції у Латвії із президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом генсек заявив: "Це спосіб запобігти нападу. Надійне стримування, сильна колективна оборона – це те, що є важливим для НАТО не тому, що ми хочемо спровокувати конфлікт, а тому, що ми хочемо запобігти конфлікту, ми хочемо запобігти збройному нападу на члена НАТО, і головним і головним завданням НАТО є зберегти мир шляхом надійного стримування на будь-якому етапі".

Він також нагадав про юридичне зобов'язання для всіх членів блоку відповідно до Статті 5 статуту НАТО надавати допомогу у разі збройного нападу.

Минулого тижня Столтенберг сказав, що на цей момент НАТО не бачить невідворотної "негайної загрози" з боку Росії. При цьому НАТО розробило перші великі оборонні плани після закінчення холодної війни, в яких чітко описано, як альянс відповість на можливу атаку Росії.

Зокрема для цього оборонний блок ймовірно поставить перед своїми членами більш вимогливі цілі для зміцнення протиповітряної оборони, ракет великої дальності та матеріально-технічного забезпечення.

Раніше очільник норвезької армії Ерік Крістофферсен заявив, що НАТО має лише два-три роки, щоб приготуватись до можливої конфронтації із Росією через те, що Кремль нарощує свою військову міць.

Нині під час пресконференції у Ризі генсека також запитали про пріоритети на закінчення його каденції. Нагадаємо, у липні 2023 держави альянсу погодились продовжити його термін на посаді ще на рік до 1 жовтня 2024. Столтенберг відповів, що "найнагальнішим завданням є, звичайно, забезпечити, щоб ми надавали підтримку Україні стільки, скільки це потрібно".

"Тому я очікую, що члени НАТО погодяться, щоб НАТО очолила роль у наданні допомоги з питань безпеки, навчання для України, а також погодять довгострокове фінансове зобов’язання перед Україною, тому що країни НАТО вже надають 99% військової підтримки Україні, і тому, я вважаю, є сенс, щоб НАТО відігравало сильнішу координуючу роль", - пояснив він і додав, що потрібно також запобігти прогалинам і затримкам у допомозі Києву, які спостерігалися взимку.

За його словами, Україні потрібен передбачуваний, стабільний потік військової підтримки.

Очільник Північноатлантичного альянсу додав: "Повідомляючи про довгострокові зобов’язання перед Україною, ми фактично полегшуємо скоріше припинення цієї війни. Тому що що очевидніше для президента Путіна, що він не може перечекати нас, то швидше він може дійти висновку, що він повинен сісти і визнати, що Україна продовжує бути суверенною незалежною державою".

Источник материала
Поделиться сюжетом