Наступ ЗС РФ на Харківщині: експерт розповів, які основні завдання поставив Путін
Наступ ЗС РФ на Харківщині: експерт розповів, які основні завдання поставив Путін

Наступ ЗС РФ на Харківщині: експерт розповів, які основні завдання поставив Путін

За словами військово-політичного експерта Олександра Коваленка, російським окупантам зараз дуже складно вести бойові дії в районі Липців, оскільки вони дуже затиснуті між річкою Муром і поруч із водосховищем.

Під час наступу на Харківщині перед російськими окупантами поставили декілька завдань, серед яких – захоплення села Липці та Вовчанська. Однак зараз їм вкрай складно вести бойові дії, тому їх головною метою стане об’єднання угруповань. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Він наголосив, що ЗС РФ мали намір захопити Вовчанськ ще до 10 травня.

"Хоча, в принципі, в окупантів є розуміння, що зараз, навіть якщо посилять бойові дії в міських умовах, не зможуть повноцінно забезпечити виконання завдання з окупації Вовчанська в короткі терміни. Тому для них, скоріше, буде завданням об’єднання двох цих локацій між собою, де вони прорвалися на Харківщину, в єдину", — вважає експерт.

За словами Коваленка, російським окупантам зараз вкрай складно вести бойові дії в районі Липців, оскільки вони опинилися затиснутими між річкою Муром і поруч із водосховищем.

"Окупанти перебувають у замкнутому просторі, вони намагалися вийти на Зелене, але не вийшло — їх звідти постійно відкидали. Вони намагатимуться об’єднати між собою напрямки Липці та Вовчанськ. Це перший момент. Другий момент це те, що вони намагаються до Вовчанська пробратися по західному саме краю. Тобто вони будуть посилювати тиск на лінію Стариця — Бургуватка — Прилипиця для того, щоб мати нормальний перехід Сіверського Дінця і почати охоплювати Вовчанськ уже із західного боку. Якщо вони це зможуть реалізувати, їм це дасть змогу вийти на Синельникове і зайти вже у Вовчанськ з його західної околиці", — попередив експерт.

Дивитися з 1:43

Нагадаємо, 20 травня аналітики Інституту вивчення війни зазначили, що російські війська продовжують спробу наступу в Харківській області і тим самим хочуть відтіснити українських захисників від кордону.

Крім того, видання The New York Times 13 травня писало, що українське керівництво може піти на вимушене перемир'я з Росією через наступ російської армії на Харків.

Теги по теме
Харьковская область
Источник материала
Поделиться сюжетом