Українська розвідка провела більше 50 значних кібероперацій проти росіян, — ГУР
Українська розвідка провела більше 50 значних кібероперацій проти росіян, — ГУР

Українська розвідка провела більше 50 значних кібероперацій проти росіян, — ГУР

За участі фахівців української воєнної розвідки відбувається по 3-4 кібератаки проти Росії за місяць.

З початку повномасштабного вторгнення фахівці української воєнної розвідки провели більше півсотні кібероперацій на території Росії. Про це NV.ua розповіли в ГУР Міноборони України.

Зазначено, що відбувається три-чотири кібероперації за місяць, залежно від результатів пошуку та дорозвідки цілей. При цьому фахівці ГУР проводять кілька типів кібероперацій проти ворога.

Операції першого типу спрямований на пошук та отримання секретної інформації щодо сил та засобів ворога, їх розташування та кількості особового складу та техніки. Також розвідників-хакерів цікавлять підприємства військово-промислового комплексу країни-агресора, — дані про них допомагають розуміти можливості росіян щодо виробництва воєнної продукції та забезпечення нею окупаційної армії.

  • Читайте також: ГУР попередило про чергову кампанію російської дезінформації проти військового керівництва України

На даний час українські хакери, повідомили у воєнній розвідці, таємно вилучили декілька терабайтів даних про ворога. Вони накопичуються, аналізуються та використовуються ГУР, СБУ та ЗСУ «для нанесення ураження ворогу».

Кібероперації другого типу мають на меті пошкодити та знищити обладнання ворога для передачі інформації або для підтримки фінансово-економічної діяльності окремих установ чи компаній.

Найбільш поширений варіант захисту росіян від дій гурівських хакерів — це так званий «геоблок», тобто фізичне відключення обладнання від інтернету. Проте такий «перехід на чебурнет», як запевнили в воєнній розвідці, ворогові не допомагає.

Нагадаємо, 5 червня «Українська правда», посилаючись на джерела, повідомила, що кіберфахівці ГУР спричинили масштабний збій у роботі електронних сервісів у Росії.

Фото: емблема української воєєної розвідки / ГУР Міноборони України

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом