16 июня, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
В Україні новий рекорд з кількості платіжних банківських карток – НБУ
В Україні новий рекорд з кількості платіжних банківських карток – НБУ

В Україні новий рекорд з кількості платіжних банківських карток – НБУ

В Україні новий рекорд з кількості платіжних банківських карток – НБУ

Кількість токенізованих карток з посиленим захистом зросла до 13,4 млн одиниць

Загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні досягла нового рекордного показника – 117,3 мільйона одиниць. За статистичними даними Національного банку України, це на 1% більше порівняно з січнем поточного року. Більшість карток активно використовуються користувачами за найбільш популярними напрямками фінансової активності громадян та бізнесу.

“Кількість платіжних карток, з якими щомісяця здійснювалися видаткові операції, зросла на 2% – із 51,6 млн шт. у січні до 52,7 млн шт. у березні. Продовжує зростати і загальна кількість безконтактних платіжних карток – за підсумками березня цього року зростання на 3% порівняно з січнем. Загалом більше половини (59,5%) активних платіжних карток у березні – це безконтактні картки”, – зазначено у повідомленні Нацбанку.

Національний банк України/facebook.com

Токенізовані картки набирають популярності: +7%

Як повідомляють у Національному банку, набирає популярності серед українців такий вид платіжної картки, як токенізовані картки, що мають посилений рівень захисту. Кількість таких нових видів карток зросла на 7% і на сьогодні складає 13,4 мільйона одиниць.

“Серед усіх активних карток токенізованою є кожна четверта. Як наслідок, лише зовсім невелика частина операцій (7% за сумою та 5,8% за кількістю) у I кварталі цього року здійснювалася в торговельній мережі з фізичним зчитуванням даних із носія картки... Решта операцій були безконтактними (з безконтактною карткою або за допомогою смартфонів та інших гаджетів). Їх сума у I кварталі 2024 року становила 403,0 млрд грн (у I кварталі 2023 року – 307,4 млрд грн)”, – вказано у інформації Національного банку.

Як повідомлялось у квітні 2024 року, американська технологічна компанія Sentry Enterprises презентувала запуск перших у світі карток із вбудованими OLED-дисплеями. Їхня унікальність у тому, що вони підсвічуються, коли їх докласти до платіжного терміналу. Користувачі зможуть побачити, чи знаходиться картка на достатній відстані від терміналу для оплати – чим ближче картка до терміналу, тим яскравішим буде підсвічування.

Источник материала
Поделиться сюжетом