"Заборонили допомогу": Мінфін зупинив кошти, які йшли на "зуби дракон" на Сумщині, — мер
"Заборонили допомогу": Мінфін зупинив кошти, які йшли на "зуби дракон" на Сумщині, — мер

"Заборонили допомогу": Мінфін зупинив кошти, які йшли на "зуби дракон" на Сумщині, — мер

Траса у Сумській області, яку мають захистити бетонними "зубами дракона", розташована за 10 км від російсько-українського кордону. Тим часом у громади Білопілля немає грошей, щоб провести оборонні роботи, написав міський голова.

Російські війська, якщо буде команда наступати на Суми, не побачать "зубів дракона" на трасі, яка прямує від кордону у бік обласного центру. Подібна ситуація може виникнути внаслідок рішення урядовців, які призупинили виділення коштів на будівництво фортифікаційних споруд. Про загрозу для оборони Сумської області міський голова Білопілля Юрій Зарко написав на сторінці Facebook.

11 червня Зарко опублікував свій коментар щодо подій у регіоні. Міський голова пропонує задуматись над ситуацією, яка виникла під час фінансування фортифікацій під Білопіллям. Зауважив, що Броварська міська рада планувала здійснити міжбюджетний трансфер, тобто відправити власні гроші на допомогу Білопільській громаді. Але це не вдалось через заборону Мінфіну, ідеться у дописі.

"Інформація до роздумів…" — лаконічно написав міський голова.

Наступ на РФ - Зарко про фортифікації Білопілля
Фото: Скриншот

У своєму дописі мер посилається на документ, оприлюднений екснардепом Бориславом Березою під час виступу на власному YouTube-каналі. Політик показав фото двох сторінок тексту на бланку Міністерства фінансів. У тексті не погоджують виділення грошей на роботу екскаватора, вантажівок і встановлення "зубів дракона" у Білопіллі. При цьому вказується, що гроші на ці потреби мають іти не від громади до громади, а через держбюджет, який і перерозподілить гроші. На сторінках не проставлено вихідний номер і дату, немає підпису першого заступника голови Мінфіну Дениса Улютіна.

Наступ на РФ - як виглядає документ Мінфіну про гроші для фортифікацій Білопілля
Фото: Скриншот

Зазначимо, Білопілля — місто у Сумській області, розташоване за 40 км від Сум та за 12 км від прикордонного села Рижівка. Населені пункти з'єднує траса Р44. На порталі Міністерства фінансів та на сторінці Facebook глави Мінфіну Дениса Малюськи поки що немає коментарів щодо ситуації, яка склалась з будівництвом фортифікацій у прикордонному місті Сумщини.

Наступ на РФ - відстань від Сум та Білопілля до російського кордону
Фото: DeepState

Тим часом 10 червня саме біля Рижівки сфотографувались "кадирівці", які запевняли, що його окупували. Після цього з заявою виступив Генштаб ЗСУ. Українське командування пояснило, що село перебуває і "сірій зоні" і російські диверсанти туди дійсно час від часу навідуються. Водночас село не перебуває в окупації, а прапор, який показали росіяни, був замінований, тому його дистанційно підірвали. Водночас у перших числах травня місцева влада закликала місцевих жителів виїхати не менші як на 10 днів, оскільки ворог постійно атакує прикордонні території.

Нагадуємо, військовий оглядач пояснив, чи можуть ЗС РФ під Сумами повторити наступ, який почали місяць тому у Харківській області. Про це ж розповіли вРНБО: заявили, що загрози немає.

Теги по теме
война оборона
Источник материала
Поделиться сюжетом