![Вдих-видих і далі за планом. Марія Сичинська дала пораду батькам, як правильно реагувати на істерики дітей](https://thumbor.my.ua/u4Ye9A1MTC3u313-pt_CI1jE2MM=/800x400/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F2a7356145106e0d2cdbda8f72a61cd12.jpg)
Вдих-видих і далі за планом. Марія Сичинська дала пораду батькам, як правильно реагувати на істерики дітей
Українська експертка з батьківсько-дитячих стосунків Марія Сичинська запевняє, що істерики малюків значно лякають та вибивають з колії дорослих. За її словами, така поведінка характерна також і для підлітків.
Вона зауважує, що у таких випадках батькам потрібно зробити кілька вдихів та видихів та діяти за планом. Зокрема, Сичинська радить демонструвати підтримку і співчуття малюкам, допомогти назвати їм емоції, проговорити, що трапилось, прийняти емоції та вийти на потрібний результат. Про це психологиня розповіла в Instagram.
"Нам важливо не "гасити" одразу дитину, а зробити вдих-видих і дозволити нашій префронтальній корі відреагувати свідомо. А далі все за планом: демонструвати підтримку і співчуття, допомогти назвати емоції, проговорити, що трапилось, прийняти емоції, вийти на потрібний результат", – ділиться експертка.
За її словами, в такі моменти батьки втрачають адекватність. Адже, замість того, аби навчити малюка екологічно проживати емоції, дорослі намагаються погасити їх, аби дитина поводилась "нормально". Зокрема, у таких випадках зазвичай починаються погрози і покарання.
Психологиня запевняє, що батьків лякає агресія дітей, а тим паче підлітків. Проте, вони хочуть навчити малюків керувати поведінкою, навіть коли їх переповнює злість.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як реагувати на істерику дитини в публічному місці.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!