В Україні розробили механізм переведення оцінок із шкіл за кордоном
В Україні розробили механізм переведення оцінок із шкіл за кордоном

В Україні розробили механізм переведення оцінок із шкіл за кордоном


У таблиці представлені Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Польша, НІмеччина та інші.

В Україні розробили різних країн та української 12-бальної системи, яка працюватиме на користь учня. Про це повідомляє .

Зазначається, що учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту предметів (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм і проходити оцінювання дистанційно. Раніше для учнів була можливість перезараховувати оцінки, проте школи не мали чітких рекомендацій для їхнього переведення.

Якщо, наприклад, учень чи учениця отримав/-ла оцінку “добре” (dobry) з математики в Польщі, то відповідно до таблиці, можна перевести цей результат в українську оцінку “8” з математики або алгебри / геометрії.

Якщо моделі оцінювання відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/-ла в Німеччині оцінку “1” (дуже добре), що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку – “12”.

У таблиці представлені Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція.

Оцінки, отримані в інших країнах, потрібно переводити за загальною таблицею.

Учні, які одночасно навчаються в школі за кордоном і в закладі освіти України, мають можливість скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном.

Таблиці зі співвіднесенням моделей оцінювання різних країн розміщено за посиланням.

Раніше повідомлялося, що у Чехії стартувала позачергова перевірка українських дітей з тимчасовим захистом у дитсадках та школах. Збір даних проводять, щоб з’ясувати, як біженці відвідують навчальні заклади, адже навчання у Чехії є обов’язковим.

Нагадаємо, за кордоном планують запровадити єдиний облік для українських учнів.



Теги по теме
Литва Бельгия
Источник материала
loader
loader