Скільки коштуватиме водіям тріщина на лобовому склі: як оскаржити штраф
Скільки коштуватиме водіям тріщина на лобовому склі: як оскаржити штраф

Скільки коштуватиме водіям тріщина на лобовому склі: як оскаржити штраф

Тріщина на вітровому склі не є несправністю, яка забороняє експлуатацію автомобіля згідно з законодавством, отже, штраф за це порушення можна оскаржити у суді. Зазвичай поліцейські накладають штраф за це порушення на підставі пункту 1 статті 121 Кодексу України про правопорушення в адміністративній сфері у розмірі 340 гривень.

Про це пише Дорожній адвокат. Поліцейські посилаються на те, що водій керує транспортним засобом з технічними несправностями.

У разі повторного такого правопорушення можуть навіть позбавити водійських прав на термін до шести місяців. Однак, автоюристи стверджують, що такі штрафи можуть бути незаконними.

Національні стандарти України не відносять сколи та тріщини на лобовому склі до технічних несправностей автомобіля. Згідно з пунктами 31.1, 31.3, 31.4 Правил дорожнього руху (ПДР), тріщина на склі не вважається технічною несправністю, за якої забороняється експлуатація автомобіля. Тому водіїв не можна притягати до відповідальності за частиною 1 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Проблема виникає через різночитання у документах. У своєму рішенні оштрафувати за тріщину на склі поліцейські керуються статтею 121 КУпАП, де зазначається, що заборонено експлуатувати автомобіль з технічними несправностями. Водночас у нормах ДСТУ 3649:2010 зазначено, що пошкодження скла не входить до списку технічних несправностей, при наявності яких заборонене керування автомобілем. Це означає, що пошкодження скла – це дефект, а не технічна несправність.

Як оскаржити штраф

Юристи рекомендують водіям оскаржувати штрафи за тріщину на вітровому склі у суді. Якщо вчасно не оскаржити виписаний штраф, це буде вказувати на те, що водій визнав свою провину у правопорушенні, і при повторному порушенні він може втратити право керування автомобілем на термін до шести місяців. Законодавство передбачає десятиденний термін для оскарження штрафу з дня його виписки.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, під час воєнного стану в Україні заборонено виїзд за кордон для чоловіків від 18 до 60 років, і за спробу незаконного перетину кордону передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. За порушення закону можна отримати штраф до 8 500 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб,

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом