В "Укренерго" розповіли українцям про розповсюджений фейк: чи відбувається експорт електроенергії
В "Укренерго" розповіли українцям про розповсюджений фейк: чи відбувається експорт електроенергії

В "Укренерго" розповіли українцям про розповсюджений фейк: чи відбувається експорт електроенергії

В соцмережах публікують дані фізичних перетоків Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Ці дані показують фізичний перетік струму. При тому в дописах разом з графіками помилково стверджують, що фізичні перетоки це і є експорт. 

Як розповів в інтерв’ю "Громадському" голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, насправді ж є окремий розділ з комерційним експортом. І в ньому можна побачити, що Україна навпаки – купує струм у ЄС, а сама зовсім не експортує електроенергію. 

"Я з великим подивом читаю дописи в соцмережах, в яких показують фізичні перетоки електроенергії з України, відображені на сайті ENTSO-E, і стверджують, що нібито це експорт. Насправді це транзитні фізичні перетоки. Наприклад, Румунія може транспортувати електроенергію через Україну до Угорщини через слабкі зв’язки у своїй енергосистемі. Деякі люди бачать, умовно, 100 МВт на кордоні між Україною та Угорщиною — і помилково чи свідомо пишуть: "Значить, Україна експортує. Нас дурять. Нам вимикають світло, а самі продають електроенергію за кордон". Це не так", - розповідає Кудрицький. 

Як пояснив він, у цьому разі ми просто транзитом передаємо електроенергію, не використовуючи власні ресурси. Це не наш експорт. Щоб переконатися, що експорт нульовий, можна подивитися спеціальну вкладку Scheduled Commercial Exchanges на сайті ENTSO-E, де відображаються торгові операції. Там видно, що з України до Європи нічого не надходить, а натомість Європа експортує електроенергію до України. "Завдяки цьому імпорту ми можемо підтримувати більш-менш стабільну ситуацію з відключеннями", - зазначив Володимир Кудрицький.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, компанія ДТЕК втратила 90% своїх генеруючих потужностей через російські обстріли та вкладає всі наявні кошти в сумі 4 мільярди гривень для їхнього відновлення, проте загальний обсяг руйнувань оцінюється в 14-18 мільярдів гривень. Ситуація в енергосистемі залишається складною, особливо у прифронтових регіонах, де об'єкти енергетики перебувають під постійними обстрілами.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки

Источник материала
Поделиться сюжетом