НБУ ліквідував український банк, який збиралася купити "Укрпошта"
НБУ ліквідував український банк, який збиралася купити "Укрпошта"

НБУ ліквідував український банк, який збиралася купити "Укрпошта"

Альпарі Банк, який раніше хотіла придбати "Укрпошта", остаточно полишив фінансовий ринок України. На прохання самої ж фінустанову Національний банк України (НБУ) позбавив її ліцензії.

Про це 28 червня повідомили в НБУ. Відповідно до рішення № 235-рш, яке напередодні ухвалило правління Нацбанку, з Державного реєстру банків було виключено відомості про АТ "Альпарі банк".

У січні 2022 року, тобто до початку повномасштабної війни, "Укрпошта" звернулася до НБУ із запитом про купівлю Альпарі Банку. Як тоді пояснив гендиректор компанії Ігор Смілянський – аби мати змогу надавати банківські послуги (зокрема переказ коштів, поповнення рахунків тощо) у поштових відділеннях. У червні того ж року угоду погодив Антимонопольний комітет, але 29 травня 2023 року НБУ відхилив її через "недоліки у документах".

А вже у грудні 2023 року єдиний акціонер Альпарі Банку вирішив припинити здійснення фінустановою банківської діяльності без припинення юридичної особи. Таку діяльність банк фактично припинив 14 травня 2024 року, після чого став дев’ятим банком, що зробив це за власною ініціативою.

Припинити банківську діяльність без припинення юридичної особи банки можуть згідно із законом "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків". Для цього необхідно погодити з НБУ план припинення та у визначені терміни повністю виконати зобов’язання, пов’язані зі здійсненням банківської діяльності. Раніше таким шляхом в Україні пішли:

  • Вернум Банк;
  • "дочка" російського ВТБ – БМ Банк;
  • DV Bank;
  • банк "Фінансовий партнер";
  • Апекс-Банк;
  • Промислово-фінансовий банк;
  • Кредит Оптима Банк;
  • банк "Розрахунковий центр".

"Альпарі" був найменшим банком в Україні – станом на 2021 рік у нього було лише 1 відділення. За підсумками 2023 року банк отримав 6 млн грн збитку, а на початок 2024-го обсяг його чистих активів становив лише 193,4 млн грн – це 0,007% від активів усієї банківської системи загалом. Попри це у банку все ж було 6176 вкладників, які тримали на його рахунках 679 млн грн.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про наміри Фонду держмайна приватизувати державний "Перший інвестиційний банк" (PINbank). На продаж його збираються виставити після загальних зборів банку, на яких буде сформовано наглядову раду.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом