В Україні є ризики пришвидшення росту цін, – Мінекономіки
В Україні є ризики пришвидшення росту цін, – Мінекономіки

В Україні є ризики пришвидшення росту цін, – Мінекономіки

Причини можливого пришвидшення росту цін

У огляді Міністерства економіки України йдеться, що поточна "млявість" цін стала відображенням змін у структурі економіки під час війни. Пригнічений споживчий попит не покривав поступове відновлення внутрішньої пропозиції, у тому числі коштом високого врожаю 2023 року та імпорту. Це й забезпечило насиченість ринку за умови збереження обмежених можливостей експорту.

У той же час тимчасовий профіцит пропозиції лише частково стримує інфляцію, відповідно в ті чи інші місяці можуть переважати за своїм впливом інші чинники продовольчого ринку (зокрема сезонність), які й надалі визначали загальний рівень цінового зростання, повідомили в міністерстві.

Додаткові чинники

Також усе сильніше відчувається тиск з боку витратних чинників, зокрема через:

  • вимушену затратну адаптацію бізнесу до роботи в умовах обмеженого електропостачання;
  • подорожчання логістики;
  • підвищення закупівельних цін на сировину;
  • вищі витрати на утримання персоналу, у тому числі на забезпечення безпеки праці тощо.

Усе це в підсумку відобразилося як на прискореному зростанні цін на товари з більш високою доданою вартістю, так і на подорожчанні послуг, прогнозують у міністерстві.

Очікується, що в найближчій перспективі й надалі переважатиме вплив чинників, що мають інфляційний характер – внутрішні ціни й далі залежатимуть як від світового тренду, враховуючи його корекцію, так і від вагомої внутрішньої собівартості продукції, що склалася внаслідок руйнації значної частини інфраструктурних об’єктів, потреби в подальшій відбудові пошкоджених енергетичних об’єктів та перебудові виробничих процесів,
– йдеться в огляді.

Источник материала
loader
loader