14 июля, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
У США судитимуть чоловіків, які постачали Росії компоненти для високоточної зброї
У США судитимуть чоловіків, які постачали Росії компоненти для високоточної зброї

У США судитимуть чоловіків, які постачали Росії компоненти для високоточної зброї

Мешканець Брукліна та житель Монреаля визнали себе винними у співпраці з підсанкційними російськими компаніями з метою постачання до Росії обладнання на мільйони доларів, яке згодом було виявлено у вилученій російській зброї та засобах радіотехнічної розвідки в Україні. Про це пише CNN.

53-річному Салімджону Насріддінову і 38-річному Ніколаю Гольцеву загрожує до 20 років ув'язнення за змову з метою вчинення порушень експортного контролю. Прокурори повідомили, що чоловіки організували масштабну схему закупівель від імені російських компаній, що перебувають під санкціями, в тому числі пов'язаних з російськими військовими.

"Обвинувачені відвантажили на мільйони доларів американську електроніку, критично важливу для ракет і безпілотників, які Росія використовує для нападу на Україну, і тепер їм загрожує тюремне ув'язнення за їхню схему", – йдеться у повідомленні для преси заступниці генерального прокурора США Лізи Монако.

Вирок Гольцеву та Насріддінову буде винесено 10 та 11 грудня відповідно.

“Гольцев скористався дуже вигідною угодою про визнання вини, яка ставить його в найкраще становище для винесення вироку і подальшого майбутнього", – повідомив адвокат Гольцева Тодд Сподек.

Ще одна фігурантка справи – Крістіна Пузирьова – в лютому визнала себе винною у змові з метою відмивання доходів від експортної схеми, і тепер чекає на вирок суду.

Прокурори стверджують, що трійця використовувала дві бруклінські компанії – SH Brothers Inc. і SN Electronics Inc. для незаконного пошуку, придбання і відправки електроніки подвійного призначення на мільйони доларів від американських виробників кінцевим користувачам в Росії, що потрапили під санкції.

Насріддінов і Гольцев використовували компанії для купівлі електронних компонентів у американських виробників і дистриб'юторів для відправки в Бруклін, а звідти – підставним компаніям за кордоном, зокрема в Туреччині, Гонконгу, Індії, Китаї та Об'єднаних Арабських Еміратах, а потім переправляли їх до Росії.

Загалом вони надали матеріальну підтримку Кремлю на суму понад 7 мільйонів доларів США. 

Компоненти, які постачало тріо, були знайдені у вилученому російському озброєнні, включаючи керовані ракети, гелікоптери, безпілотні літальні апарати і бойові танки та інші системи високоточної зброї, що використовуються проти України.

При цьому, як наголосили прокурори, обвинувачені знали про потенційне військове застосування електроніки, яку вони експортували до Росії.

Источник материала
Поделиться сюжетом