Ердоган сказав Зеленському, що почав працювати над відновленням "зернової угоди"
Ердоган сказав Зеленському, що почав працювати над відновленням "зернової угоди"

Ердоган сказав Зеленському, що почав працювати над відновленням "зернової угоди"

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з Володимиром Зеленським на полях саміту НАТО у Вашингтоні та заявив йому, що почав роботу з відновлення "зернової угоди".

Про це у X (Twitter) повідомила канцелярія лідера Туреччини, пише "Європейська правда".

Як зазначається, Зеленський та Ердоган обговорили "перебіг українсько-російської війни, а також регіональні та глобальні питання".

"Заявивши, що Туреччина продовжує докладати зусиль для того, щоб завершити українсько-російську війну справедливим миром, Президент Ердоган додав, що розпочалися зусилля з відродження Чорноморської зернової ініціативи", – додали в пресслужбі Ердогана.

Президент Туреччини також заявив, що його країна готова до "будь-якої ініціативи, зокрема посередництва, щоб закласти основу для миру".

Після повномасштабного вторгнення на тлі морської блокади українських чорноморських портів з боку Росії в липні 2022 року Туреччина та ООН допомогли укласти Чорноморську зернову ініціативу.

У межах угоди Україна змогла безпечно експортувати Чорним морем майже 33 мільйони метричних тонн українського зерна так званим "зерновим коридором".

Але в липні 2023 року Росія вийшла з угоди, заявивши, що її вимоги так і не були виконані.

Зазначимо, що турецька сторона після цього виступала за відновлення "зернового коридору" за участі Росії, тоді як Україна змогла налагодити власний маршрут через Дунай.

Источник материала
Поделиться сюжетом