Канада купить 12 підводних човнів для оборони Арктики від РФ і Китаю
Канада купить 12 підводних човнів для оборони Арктики від РФ і Китаю

Канада купить 12 підводних човнів для оборони Арктики від РФ і Китаю

Канада оновила свою оборонну політику цього року, зосередившись на захисті Арктики. І закупівля субмарин є критично важливим кроком у реалізації цієї стратегії, йдеться в заяві Міністерства оборони.

Канада, прагнучи зміцнити свою оборону в Арктиці, готується придбати до 12 підводних човнів і почала формальний процес зустрічей із виробниками, повідомило в середу Міністерство оборони цієї країни. Про це пише REUTERS.

Посилаючись на глобальне потепління, Канада заявляє, що до 2050 року Північний Льодовитий океан може стати найефективнішим судноплавним маршрутом між Європою і Східною Азією, що підвищує необхідність зміцнення безпеки на морі. І головним чином з оглядкою на політику Росії та Китаю.

"Як країна з найдовшою береговою лінією у світі, Канада потребує нового флоту підводних човнів", — заявив міністр оборони Білл Блер.

Після зустрічі з виробниками восени міністерство опублікує офіційний запит на надання інформації про можливості закупівель, будівництва, поставок та експлуатації потенційних учасників торгів.

Наразі Канада має флот із чотирьох підводних човнів, які, за словами міністерства, стають дедалі більш застарілими і дорогими в обслуговуванні. Новий флот підводних човнів буде оснащений звичайними двигунами і зможе працювати під льодом.

Оттава перебуває під тиском США, які вимагають збільшити витрати на оборону, щоб вони відповідали 2% від валового внутрішнього продукту, узгодженому союзниками по НАТО у 2023 році. В оновленій оборонній політиці у квітні були позначені додаткові мільярди доларів для збройних сил, включно з грошима на підводні човни, щоб довести витрати до 1,76% від ВВП до 2030 року порівняно з нинішніми 1,4%.

Канадська телекомпанія CTV News, посилаючись на неназвані джерела в уряді, повідомила в середу, що в четвер Канада представить план виконання свого зобов'язання перед НАТО щодо витрат 2% свого ВВП на оборону.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, що Канада почала будувати нові військові кораблі на верфях у Новій Шотландії. Есмінці типу River замінять нинішній флот фрегатів класу Halifax. У їхньому арсеналі будуть зенітні та крилаті ракети, зокрема перехоплювачі Sea Ceptor і протикорабельні NSM.

Теги по теме
Россия
Источник материала
Поделиться сюжетом