Санкції працюють: Казахстан вимагає вивести з країни російські цінні папери
Санкції працюють: Казахстан вимагає вивести з країни російські цінні папери

Санкції працюють: Казахстан вимагає вивести з країни російські цінні папери

Центральний депозитарій цінних паперів у Казахстані закликав клієнтів вивести російські папери із країни.

Про це повідомили в організації, передає РБК.

Там пояснили, що ця вимога пов'язана з блокуючими санкціями США стосовно російського Національного розрахункового депозитарію (НРД).

Як зазначається, генеральна ліцензія Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) на завершення операцій з "Московською біржею" та її структурами, у тому числі НРД, діє до 13 серпня. Термін виведення паперів із Казахстану – 10 серпня.

Такий строк пояснюється тим, що Центральному депозитарію Казахстану потрібен час прийом і обробку інструкцій від клієнтів.

Зокрема, йдеться про "ряд цінних паперів з ISIN-ами (міжнародний ідентифікаційний буквено-числовий код цінного паперу, – ред.) RU, облік яких здійснюється в НРД". Загалом у депозитарії враховується близько 140 найменувань паперів із префіксом RU, що перебувають у обігу – це облігації суверенного боргу, корпоративні бонди та акції.

"Центральний депозитарій при обробці інструкцій від клієнтів розглядатиме можливість їх виконання з точки зору оцінки ризиків та наслідків, які можуть виникнути в результаті виконання цих інструкцій для Центрального депозитарію", – вказали в організації.

"По суті, у листі йдеться про те, що вони рекомендують завершити всі розрахунки та позбавити казахстанський депозитарій паперів з російськими ISIN. Казахстанський депозитарій не хоче бачити ці папери у портфелях", – заявила СЕО європейського брокера Mind Money (колишній "Церих") Юлія Хандошко, пише The Moscow Times.

Якщо клієнти не надішлють доручення про виведення російських паперів до зазначеної дати, активи виявляться фактично замороженими на рахунках депо Центрального депозитарію Казахстану

У рамках виконання рекомендацій активи можуть бути переведені в російські несанкційні депозитарії.

Раніше повідомлялося, що великі гравці біржових торгів китайським юанем – китайські банки, які продовжують працювати з Росією, – залишають "Московську біржу", яка потрапила під санкції США.

Санкції проти "Московської біржі"

Як повідомлялося, Міністерство фінансів США 12 червня внесло до санкційного списку понад 100 російських компаній, причетних до військово-промислового комплексу Росії.

США також запровадили санкції проти "Московської біржі", вона зупинила торги доларом та євро. Через підвищений попит населення у відділеннях московських банків закінчилася готівкова валюта.

Також під санкції потрапили "Національний кліринговий центр" центробанку РФ, "Національний розрахунковий депозитарій", страхова компанія "Согаз", державна "Російська національна перестрахувальна компанія".

21 червня російський "Національний кліринговий центр" (входить до групи "Московської біржі") ухвалив рішення про конвертацію валютних залишків клієнтів у російські рублі.

Источник материала
Поделиться сюжетом