Кулеба: Україна отримає усі Patriot, які можна буде знайти й привезти, але потрібен час
Кулеба: Україна отримає усі Patriot, які можна буде знайти й привезти, але потрібен час

Кулеба: Україна отримає усі Patriot, які можна буде знайти й привезти, але потрібен час

Влітку 2024 року українське небо поповниться західними винищувачами F-16. Також в Україну будуть доставлені всі доступні системи Patriot.

Це може зайняти певний час, але Україна потребує цього захисту. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю для 24 каналу.

"Усі системи Patriot, які можна буде знайти у світі і привезти в Україну, - вони всі будуть привезені. Це може зайняти десь більше часу, десь менше, але Україна потребує цього щита, і вона його отримає", - сказав він.

Говорячи про літаки, Кулеба підкреслив два ключові моменти.

"По-перше, ми обіцяли, що влітку 2024 року в українському небі битимуться F-16, і цю обіцянку виконано", – сказав він.

Водночас, як він наголосив, це лише перша хвиля.

"Насправді нам потрібно більше літаків, і питання постачання, надходження першої хвилі F-16 уже вирішено. Ми працюємо вже на перспективу - над збільшенням кількості літаків F-16, які будуть передані Україні; над отриманням інших західних моделей літаків; над отриманням МіГ-29, які все ще є на озброєнні дружніх країн, і ми можемо їх отримати", – додав міністр.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно щонайменше 128 винищувачів F-16, щоб створити агресору Росії ефективну конкуренцію в небі. Він також подякував партнерам за додаткові системи ППО Patriot, водночас наголосивши, що їх все одно недостатньо.

Як повідомляв OBOZ.UA, після масованої атаки РФ на Україну 8 липня міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що F-16 однозначно надійдуть до України. Точні терміни не розкривають, адже країна-агресор ретельно полює на зброю, яку Києву постачають партнери.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом