14 июля, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
На шляху до безмежної енергії: штучне Сонце в Китаї створило особливе магнітне поле
На шляху до безмежної енергії: штучне Сонце в Китаї створило особливе магнітне поле

На шляху до безмежної енергії: штучне Сонце в Китаї створило особливе магнітне поле

Нове досягнення фізиків на термоядерному реакторі наближає отримання чистої термоядерної енергії.

В експериментальному термоядерному реакторі Huanliu-3, що розташований у Китаї, фізикам вдалося створити особливе магнітне поле, що є важливим кроком для отримання в майбутньому чистої та безмежної енергії. Це досягнення має важливе значення для майбутніх експериментів на найбільшому термоядерному реакторі у світі ІТЕР, що розташований у Франції, пише Popular Mechanics.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Термоядерні реактори іноді називають штучним Сонцем, адже вони здатні відтворити реакцію, що відбувається в ядрі нашої зірки, та й усіх зірок. Йдеться про термоядерний синтез, коли атоми водню або його ізотопів зливаються разом, що призводить до виділення величезної кількості енергії. Ця енергія є чистою, тобто безвідходною і практично безмежною. Над її отриманням працюють вчені по всьому світу. Але передбачається, що отримати термоядерну енергію вдасться тільки через 10-20 років. Проте необхідно створити всі умови для того, щоб це сталося.

Фізики в термоядерному ректорі Huanliu-3 досягли ще однієї важливої віхи на шляху до отримання безмежної енергії. Їм вдалося вперше створити магнітне поле, яке є абсолютно новим за своєю конструкцією. Варто сказати, що цей реактор не здатний працювати стабільно або виробляти більше енергії, ніж витрачено на отримання термоядерного синтезу. Але ректор Huanliu-3 є випробувальним полігоном для перевірки тих чи інших технологій, які допоможуть у роботі найбільшого термоядерного реактора ІТЕР у Франції.

Термоядерний реактор Huanliu-3
Фото: CCTV

Як і реактор ІТЕР, Huanliu-3 є токамаком, тобто реактором у вигляді тора. Установка утримує всередині дуже гарячу плазму за допомогою сильного магнітного поля. Саме в плазмі відбувається термоядерна реакція, необхідна для появи термоядерної енергії. Проблема в тому, що фізики поки що не домоглися довгострокової стабільності плазми, щоб тривав постійний термоядерний синтез, як у ядрі Сонця. Тому потрібно створити досконалого нове за своєю конструкцією магнітне поле для утримання плазми температурою в десятки мільйонів градусів Цельсія. Саме таке магнітне поле дасть змогу отримати чисту енергію в майбутньому.

Існує низка проблем із тим, як сучасні токамаки створюють магнітні поля. Тому триває робота над створенням надпотужних магнітів, які вдосконалюються. Нова конфігурація магнітного поля може стати величезним кроком уперед не тільки для реактора Huanliu-3, а й для реактора ІТЕР.

Фокус уже писав про те, що термоядерний реактор ІТЕР уже готовий до запуску термоядерного синтезу, але отримання чистої енергії поки відкладається до кінця наступного десятиліття.

Також Фокус писав про те, що на думку вчених, термоядерна енергія є не тільки порятунком для людства, але також принесе з собою багато проблем. Отримання термоядерної енергії може вступити в протиріччя з проблемами, які вона повинна вирішити.

Источник материала
Поделиться сюжетом