Нова натівська база ППО запрацювала в Польщі: що про неї відомо
Нова натівська база ППО запрацювала в Польщі: що про неї відомо

Нова натівська база ППО запрацювала в Польщі: що про неї відомо

На півночі Польщі, в селі Редзіково, офіційно запущена нова американська база протиракетної оборони Aegis Ashore. Вона покликана захищати територію НАТО від можливих балістичних ракет малої та середньої дальності. Ця стратегічна ініціатива НАТО спрямована на посилення захисту Європи від зростаючої загрози балістичних ракет.

Про це оголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, підкресливши, що база Aegis Ashore є важливим елементом колективної оборони Альянсу, пише Reuters. Столтенберг зауважив, що загроза балістичних ракет є серйозною частиною сучасної воєнної стратегії, і її не можна ігнорувати. Система протиракетної оборони дозволить вчасно виявляти та ефективно нейтралізувати такі загрози за допомогою спеціалізованих радіолокаційних систем.

Крім того, база Aegis Ashore в Польщі є ключовим компонентом "посилених оперативних можливостей" НАТО, які були представлені на Вашингтонському саміті. Ця ініціатива спрямована на захист населення, територій та військових сил Альянсу в Європі від зростаючих загроз балістичних ракет.

За даними НАТО, база Aegis Ashore у Польщі використовує передові технології для виявлення, відстеження та перехоплення балістичних ракет у польоті, інтегруючись з мережею радіолокаційних систем та координуючись з іншими об'єктами протиракетної оборони Альянсу. Відкриття бази Aegis Ashore у Польщі є частиною ширшої стратегії НАТО щодо посилення обороноздатності Європи в умовах зростаючої геополітичної напруженості.

До речі, Aegis Ashore перекладається як "Щит на березі". Назва походить від давньогрецького слова "aegis" (εγίς), що означає "щит" або "захист". У давньогрецькій міфології егіда була міфічним щитом, який зазвичай асоціюється з Зевсом і Афіною, символізуючи потужний захист. Назва "Aegis Ashore" використовується для позначення наземного компонента системи протиракетної оборони Aegis, яка спочатку була розроблена для військових кораблів (звідси слово "Ashore", тобто "на березі"). Ця система включає передові радари та перехоплювачі для виявлення, відстеження та знищення балістичних ракет, забезпечуючи надійний захист проти ракетних загроз.

Источник материала
Поделиться сюжетом