Створено сонячні панелі, тонші за звичайний папір: де їх застосують учені
Створено сонячні панелі, тонші за звичайний папір: де їх застосують учені

Створено сонячні панелі, тонші за звичайний папір: де їх застосують учені

Фотоелементи тонкі та гнучкі, їх можна згортати в рулон і встановлювати букавально куди завгодно.

Вчені з Університету науки і технологій Цзянсу (КНР) створили сонячні панелі на основі кремнію, які тонші за аркуш паперу формату А4. Подробиці про пристрій стали відомі виданню Ecoticias.

Фотоелементи з кристалічного кремнію складаються з декількох шарів, при цьому пристрій має товщину в 50 мікрометрів, тобто він тонший за аркуш паперу А4. Сонячна панель згортається в рулон, але ось скласти її навпіл — не можна.

Під час виробництва таких сонячних елементів використовується менше матеріалу, а також знижується вага і вартість їх встановлення. Однак є і недолік: вони втрачають ефективність перетворення енергії через свою тонкість. Але цю проблему вдалося вирішити, підвищивши показник ефективності до 26%. Це стало можливим завдяки міграції та поділу зарядів у тонких комірках.

Гнучкі сонячні батареї можуть бути застосовані в таких пристроях, як дрони, носима електроніка, супутники. Їм не страшні перепади температур, волога.

Раніше ми писали про найефективніші сонячні панелі 2024 року на глобальному ринку. До списку найкращих сонячних батарей увійшли Maxeon 7, Canadian Solar HiKu6, Maxeon 6, REC Alpha Pure RX, Qcells Q.Tron BLK M-G2+, Tiger Neo N-Type 54HL4R-(V).

Також повідомляли, що вчені винайшли незвичайні сонячні панелі, які працюють вночі. Потужності нового фотоелемента вистачить для забезпечення роботи приладів нічного освітлення, а також живлення датчиків, усуваючи необхідність в акумуляторах.

Источник материала
Поделиться сюжетом