Технічний пророк, який передбачив появу iPhone, дав новий прогноз: люди стануть безсмертними кіборгами до 2045 року, а ШІ зможе воскрешати близьких
Технічний пророк, який передбачив появу iPhone, дав новий прогноз: люди стануть безсмертними кіборгами до 2045 року, а ШІ зможе воскрешати близьких

Технічний пророк, який передбачив появу iPhone, дав новий прогноз: люди стануть безсмертними кіборгами до 2045 року, а ШІ зможе воскрешати близьких

Відомий американський винахідник і футуролог Рей Курцвейл, який свого часу передбачив еру iPhone, цього разу запевнив, що люди повністю зіллються зі штучним інтелектом, ставши безсмертними кіборгами до 2045 року. Вчений також спрогнозував, що ШІ навчиться воскрешати близьких.

Свої нові прогнози Курцвейл описав у книзі "The Singularity is Nearer" ("Сингулярність наближається"). Він також наголосив, що розвиток штучного інтелекту дозволить підключати наш мозок до хмарних технологій і це він називає "п’ятою епохою" людського інтелекту, пише DailyMail.

Рей Курцвейл переконаний, що штучний інтелект з часом перевершить людський інтелект, докорінно змінивши людське існування. "Немовлята, народжені сьогодні, тільки закінчуватимуть коледж, коли станеться сингулярність. Зрештою нанотехнології дозволять передовим тенденціям завершитися прямим розширенням нашого мозку шарами віртуальних нейронів у хмарі. Таким чином ми зіллємося з ШІ. Це найцікавіші роки в усій історії", – прогнозує футуролог.

Американський дослідник каже, що нещодавні прориви в області штучного інтелекту, такі як ChatGPT, показують, що його прогноз 2005 року в його першій книзі "Сингулярність близько" був правильним і "траєкторія чітка".

Покійники оживуть

Рей Курцвейл вважає, що технологія ШІ здатна "повернути" мертвих – спочатку у формі симуляції, яка копіює людину, а потім фізично повернути до життя.

Вчений почав активно працювати над технологією "воскресіння" понад 10 років тому, коли помер його батько. Курцвейл наповнив систему штучного інтелекту листами, есе та музичними творами свого тата.

"Завдяки нашій цифровій діяльності ми вже створюємо надзвичайно багаті записи того, як ми думаємо про те, що відчуваємо. І протягом цього десятиліття наші технології для запису, зберігання та організації цієї інформації швидко розвиватимуться", – каже американський футуролог.

Рей Курцвейл також прогнозує, що до кінця 2020-х років буде "дуже реалістичне" небіологічне відтворення людей, а потім і живих тіл.

"Згодом репліканти можуть навіть поміститися в кібернетично доповнені біологічні тіла, вирощені з ДНК вихідної людини", – пише у своїй книзі вчений.

Курцвейл прогнозує, що люди перейдуть у штучні тіла, "більш просунуті, ніж дозволяє біологія", і до 2040-х років можна буде зробити копію людини.

Люди стануть набагато розумніші

Рей Курцвейл каже, що ми ось-ось увійдемо в "п’яту епоху" інтелекту, коли людина зливається з машинами. Це стане можливим появою штучного інтелекту людського рівня та мозкових чіпів, таких як Neuralink Ілона Маска.

За словами американця, людський інтелект збільшиться в мільйони разів, адже люди підключатимуться безпосередньо до машин. "Ключовою можливістю у 2030-х роках буде підключення верхніх діапазонів нашої кори головного мозку до хмари, що безпосередньо розширить наше мислення. Таким чином штучний інтелект замість того, щоб бути конкурентом, стане продовженням нас самих", – запевняє вчений.

У 2030 році стартує ера безсмертя

У своїй новій книзі Рей Курцвейл пише, що до 2030 року біологічні симулятори штучного інтелекту проводитимуть клінічні випробування за години, а не за роки. Такий науковий прорив дозволить винайти нові ліки, які подарують безсмертя.

Технології резервного копіювання, які винахідник описує як "четвертий міст", зможуть забезпечувати людей додатковими потребами.

"Довгострокова мета – медичні нанороботи. Вони будуть виготовлені з алмазоїдних частин із вбудованими датчиками, маніпуляторами, комп’ютерами, комунікаторами та, можливо, джерелами енергії", – описав технології майбутнього Курцвейл.

Життя буде легшим і дешевшим 

За прогнозами Рея Курцвейл нові технології змінять наше повсякденне життя. Адже роботи зможуть неймовірно швидко будувати хмарочоси за допомогою 3D-принтерів, які виробляють будівельні деталі.

Також винахідник описує прориви ШІ у фотоелектричній техніці, які знизить ціну на енергію. А прориви в роботизованому видобутку знизять витрати на видобуток сировини.

"У 2030-х роках жити на рівні, який сьогодні вважається розкішним, буде відносно недорого", – запевняє футуролог.

Розваги майбутнього 

За словами Курцвейла, людський мозок буде модернізовано за допомогою нанотехнологій і це дозволить створювати нові форми розваг. Вчений вважає, що розваги зможуть переносити "кожну думку в чиїйсь голові у вашу".

Американець пише, що мозок буде модернізовано за допомогою "нешкідливих нанорозмірних електродів, вставлених у мозок через кровотік".

"Звільнившись від оболонки наших черепів і обробляючись на субстраті в мільйони разів швидше, ніж біологічна тканина, наш розум матиме можливість експоненціально рости, зрештою розширюючи наш інтелект у мільйони разів", – підсумував Рей Курцвейл.

Раніше OBOZ.UA писав, що китайські вчені створили робота з людським мозком: який вигляд має "жива машина".

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом