У Білорусі ремонтують російські вертольоти Мі-8 і Мі-17: оприлюднено докази
У Білорусі ремонтують російські вертольоти Мі-8 і Мі-17: оприлюднено докази

У Білорусі ремонтують російські вертольоти Мі-8 і Мі-17: оприлюднено докази

У Білорусі фахівці ремонтують гвинтокрили російських загарбників. Зокрема, 558 авіаційний ремонтний завод у Барановичах виконує капітальний ремонт та модифікацію російських гелікоптерів Мі-8 та Мі-17.

Про це повідомляє Центр Національного Спротиву, який посилається на місцеве підпілля. Саме білоруси надали докази зазначеної діяльності підприємства.

В ЦНС завдяки допомозі місцевого підпілля отримали доступ до пошти одного з білоруських інженерів ВПК. У його поштовій скринці знайшли докази того, що 558 авіаційний ремонтний завод виконує капітальний ремонт та модифікацію гелікоптерів Мі-8 та Мі-17 російських загарбників. Також підприємство спільно з росіянами розробляє легкий багатоцільовий літак ЛМС-192. 

"Цікаво те, що представники російської оборонки скаржаться на неможливість закупити станки виробництва Великобританії у зв’язку з санкціями. В якості альтернативи росіяни пропонували закупити станки виробництва тайванської компанії E-tech Machinery", – зазначили у ЦНС.

Загалом у переписц знайшли чимало інформації про складності з виготовленням деталей, які викликані нестачею обладнання.

"Ключові працівники 558 АРЗ користуються своїм білоруським громадянством для того, щоб вільно подорожувати Європою. Зокрема, ми маємо докази того, що головний конструктор 558 АРЗ Ігор Анциферов у 2023 році виїжджав у Німеччину разом з дружиною та донькою, щоб зустріти Новий Рік у місті Герліц в Саксонії", – додали у ЦНС.

558 АРЗ перебуває під санкціями всіх країн Євросоюзу, США, Канади, Великобританії та ряду інших країн через вторгнення Росії в Україну. Підприємство потрапило до списку санкцій у 2022 році. А у лютому 2024 року США розширили свої санкції на колишнього директора заводу Павла Пінігіна. 

558-й авіаційний ремонтний завод вважається "найважливішим авіаремонтним виробництвом в Білорусі". Підприємство займається ремонтом літаків Су-17 (Су-22), Су-25 , Су-27 , МіГ-29 , Ан-2 і гелікоптерів Мі-8 (Мі-17) та Мі-24 (Мі-35) всіх модифікацій. 

Як повідомляв OBOZ.UA, починаючи з червня з боку Білорусі активізувалася ретрансляція добре нам знайомих войовничих реляцій. Після новини про початок спільних з Китаєм навчань "Атакуючий сокіл" багато хто запанікував: мовляв, "бацька серйозно готується до війни!" Але чи так це, OBOZ.UA розбирався тут.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом